AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

FAME MMA - co to jest?

DATA: 9 kwietnia 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Od 2018 r. w Polsce organizowane są gale FAME MMA – walk toczonych zgodnie z zasadami mieszanych sztuk walki (MMA), w których biorą jednak udział nie profesjonalni sportowcy, ale celebryci, youtuberzy czy influencerzy. Format ten cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością – wyniki walk można nawet obstawiać u legalnych bukmacherów!

  Pomysłodawcami federacji FAME MMA są youtuber Michał „Boxdel” Baron oraz Wojciech „WG” Gola, który kilka lat temu wziął udział w programie reality-show „Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy”. Federacja zajmuje się organizowaniem gal, w których na zasadach MMA walczą ze sobą celebryci, infuencerzy, youtuberzy – często skonfliktowani ze sobą w przestrzeni publicznej.

   

  Gale FAME MMA – coraz bardzie imponujące

  Pierwsza edycja gali FAME MMA odbyła się 30 czerwca w Koszalinie – jej głównym wydarzeniem była walka między współwłaścicielem federacji Michałem „Boxdelem” Baronem oraz streamerem Jakubem „Guzikiem” Szymańskim. Podczas drugiej gali – w październiku 2018 r. w hali Arena w Poznaniu – w hitowej walce wieczoru youtuber Marcin „Rafonix” Krasucki pokonał streamera Daniela „Magicala” Zwierzyńskiego. W marcu 2019 r. w łódzkiej Atlas Arenie odbyła się pierwsza w historii FAME MMA walka kobiet – pojedynek Marty „Linkimaster"” Linkiewicz z Moniką „Esmeraldą” Godlewską. Zwyciężyła ta pierwsza. Podczas czwartej gali w czerwcu 2019 r. w Częstochowie Marta Linkiewicz przegrała walkę z piosenkarką Anielą „Lil Masti” Bogusz, znaną jako Sexmasterka. Piąta gala odbyła się w październiku 2019 r. w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie – w walce wieczoru zmierzyli się raper Piotr „Bonus BGC” Witczak oraz polski bokser Marcin „El Testosteron” Najman. Pojedynek wygrał Najman.

  Kolejna, szósta już edycja Fame MMA odbyła się 28 marca 2020 r. Początkowo miejscem wydarzenia miała  być Hala Sportowa w Częstochowie, jednak ostatecznie, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, gala odbyła się bez udziału widzów w studiu telewizyjnym. Udział w niej wziął m.in. Marcin Najman, który nie obronił pasa walcząc z Piotrem „Bestią” Piechowiakiem.

   

  Za FAME MMA idą duże pieniądze

  Według portalu wprost.pl w 2018 r. spółka FAME MMA zanotowała 3,6 mln zł przychodów i ponad 0,5 mln zł zysku netto. Złożyły się na to m.in. wpływy ze sprzedaży biletów – galę w Ergo Arenie obejrzało 9,5 tys. osób, w Atlas Arenie – 10 tys. kibiców, a wejściówki kosztowały od kilkudziesięciu złotych do blisko tysiąca złotych za pakiet VIP. Organizatorzy chwalą się, że podczas gali w Łodzi pobito europejski rekord sprzedaży PPV – dostęp do transmisji w Internecie kosztował 20 zł. Pamiętać też trzeba o sponsorach i partnerach – jednym z nich jest firma bukmacherska LV BET (TU więcej o FAME MMA).

   

  FAME MMA u legalnych bukmacherów internetowych

  Od drugiej edycji gali FAME MMA, zakłady wzajemne na to wydarzenie zaczęła oferować swoim klientom firma bukmacherska LV BET. W jednej z walk mierzyli się wówczas youtuber Daniel Zwierzyński oraz jego internetowy przeciwnik Marcin Krasucki, który w opinii analityków LV BET był faworytem – kurs na jego zwycięstwo wynosił 1,44 wobec 2,55 na wygraną Zwierzyńskiego. Przy trzeciej gali i premierowej walce kobiet kurs na zwycięstwo Marty Linkiewicz wynosił 1,7, a Moniki Godlewskiej – 2,07. Podczas FAMe MMA 6 walki stoczyli Mateusz „L Pro” Łapot vs. Jakub „Kubańczyk” Flas oraz Arkadiusz „Aroy” Tańcula vs. Alan Kwieciński. Na zawodników obowiązywała promocja z nagrodami finansowymi, w konkursie na najlepszych typerów bukmacher wystawił bonus 5000 zł do podziału między najbardziej aktywnych graczy.

   

  LVBET przygotowuje się do wsparcia gali FAME MMA 7, prawdopodobnie na jesieni tego roku. Operator nie zdradza, kto będzie uczestniczył w pojedynkach, ale podobno będzie kilka personalnych niespodzianek.

  Oczywiście należy pamiętać, że obstawianie zakładów sportowych jest zarezerwowane wyłącznie dla osób pełnoletnich, a bukmacher weryfikuje wiek i tożsamość graczy podczas rejestracji – jest to jego obowiązek wynikający ze znowelizowanej ustawy hazardowej. Dzięki temu chronione przed negatywnymi skutkami hazardu są dzieci i młodzież.

  (r)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.