AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ROZRYWKA. Zakład bez ryzyka – co to jest?

DATA: 10 kwietnia 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Doskonale byłoby móc typować zakłady bez konieczności ryzykowania swoimi pieniędzmi… Brzmi nierealnie? Wcale nie! U legalnych polskich bukmacherów znaleźć można rodzaj promocji, określany mianem zakładu bez ryzyka. Czym się charakteryzuje? Jak można go wykorzystać? Odpowiadamy na te i inne pytania!

  Według różnych statystyk, w zakładach bukmacherskich bierze udział od 5 do 13% dorosłych Polaków. W ostatnich latach mocno zmieniło się postrzeganie branży bukmacherskiej, w czym pomogła i znowelizowana ustawa hazardowa, która uporządkowała funkcjonowanie tego rynku, i unowocześnienie samych firm bukmacherskich. – Dziś te punkty wyglądają inaczej, niż znamy z filmów: to już nie są speluny, w których dymu jest tyle, że można powiesić przysłowiową siekierę. Dziś ludzie przychodzą do nowoczesnych, estetycznych wnętrz, z ładnymi meblami, jest tam sporo ekranów telewizorów, oglądają mecze, rozmawiają, spotykają się ze znajomymi, chcą przede wszystkim miło spędzić czas. Taki punkt spełnia więc dodatkowe towarzyskie, społeczne funkcje – pisała red. Anita Czupryn w swoim artykule dla portalu polskatimes.pl. Z pewnością rosnąca popularność zakładów bukmacherskich bierze się również z faktu, że ich operatorzy przyciągają nowych klientów coraz to bardziej atrakcyjnymi promocjami. Jedną z nich jest zakład bez ryzyka.

  Czym jest zakład bez ryzyka?

  Zakład bez ryzyka to jedna z najpopularniejszych wśród graczy promocji bukmacherskich. Polega ona na tym, że operator umożliwia graczowi postawienie zakładu bez konieczności ryzykowania własnymi pieniędzmi. Każdorazowo określoną w regulaminie promocji stawkę zakładu – może to być 10, 20, czasem 50 zł lub 100 zł – bukmacher "ubezpiecza", dzięki czemu gracz wykorzystuje ją na obstawienie zakładu bez ryzyka, że te pieniądze utraci. Jeśli zakład będzie przegrany – gracz nic nie traci, bo bukmacher zwróci mu stawkę za zakład do określonej kwoty. Jeśli się wygra, bukmacher pomniejsza kwotę wygranej o stawkę zakładu (TU można znaleźć więcej szczegółów na temat tego bonusu bukmacherskiego).

  Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty z zakładem bez ryzyka? Przede wszystkim na to, w jakim czasie od przyznania gracz musi go wykorzystać, aby nie przepadł. W wielu przypadkach zakład bez ryzyka jest elementem bonusu powitalnego legalnego bukmachera i należy go wykorzystać w ciągu np. 30 dni od rejestracji konta u danego operatora. Dodatkowo, jeżeli zakład bez ryzyka jest wygrany, w większości przypadków pieniędzy z wygranej nie można od razu wypłacić. W zależności od regulaminu promocji trzeba nim obrócić w kolejnych zakładach, zazwyczaj 2-4 razy.

  Zakład bez ryzyka wydaje się ciekawą opcją szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z graniem. Gdy ktoś na początku typowania nie czuje się jeszcze zbyt pewnie i nie chce ryzykować swoim kapitałem, zakład bez ryzyka jest idealny – pozwala wdrożyć się w zasady i emocje towarzyszące obstawianiu wyników, w przypadku przegranej gracz nie jest stratny, a wygrana jest na pewno miłym początkiem.

  Jeden z najciekawszych zakładów bez ryzyka posiada obecnie firma bukmacherska Betfan. Obok bonusu 100% pierwszej wpłaty do kwoty 3000 zł, elementem premii na start  jest zakład bez ryzyka o wartości do 100 zł, do którego prawo nabywa się po założeniu konta u operatora. Poza bezpiecznym zakładem w Betfan można także grać legalnie bez podatku.

  Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

  (r)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.