AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KULINARIA. Tutti Santi otwiera sklep internetowy z włoskimi produktami. Co znajdziemy w Delikatesach Tutti Santi?

DATA: 1 czerwca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Teraz w Tutti Santi można zamówić nie tylko pizzę, ale też wyśmienite włoskie produkty. Fot. Jakub Ciesielski.

  Od teraz w Tutti Santi można zamówić nie tylko pizzę, ale także wyśmienite włoskie produkty! Nowo powstałe DELIKATESY Tutti Santi to miejsce, gdzie znajdziemy starannie wybrane sery, wędliny, oliwy, makarony oraz liczne przetwory i słodycze, które sprowadzane są od najlepszych dostawców z Włoch. Produkty można zamawiać online przez stronę www.tuttisanti.pl z dostawą do domu tego samego dnia lub odebrać osobiście w lokalu przy ul. Górnośląskiej 71.  

   

  - Delikatesy Tutti Santi to nasz nowy projekt, który stworzyliśmy na prośbę gości naszych restauracji - mówi właściciel sieci Tutti Santi, Sergiusz Urbaniak. - Do tej pory prowadziliśmy tak zwany włoski kredens, który cieszył się dużym zainteresowaniem, jednak nasi goście dopytywali także o włoskie wędliny i sery, które odkrywali na naszych pizzach. Postanowiliśmy spełnić ich życzenie i stworzyliśmy Delikatesy z największymi skarbami włoskiej kuchni, które dowozimy na terenie Kalisza i okolic w ciągu kilku godzin od zamówienia - podsumowuje. 

   

   

  Każdy produkt, który można znaleźć w Delikatesach Tutti Santi, nie znalazł się tam przypadkowo. Przy wyborze asortymentu właściciele kierowali się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu włoskiej restauracji oraz znajomością tamtejszej kuchni. Poza miejscem pochodzenia, brano pod uwagę także skład produktu oraz proces jego powstawania. To unikalne receptury, sięgające niekiedy nawet starożytnych czasów, oraz pasja wytwarzających je rzemieślników decydowały o umieszczeniu konkretnych pozycji na liście. Wśród nich znajdują się m.in. długo dojrzewająca szynka Prosciutto Crudo Parma, szlachetna polędwica wołowa Breasola, moczone w czerwonym winie i aromatyzowane koprem włoskim salami Finocchiona oraz blisko dwadzieścia rodzajów włoskich serów - krowich, owczych i kozich. Zadbano też o produkty bazowe, jak makarony i oliwy oraz doskonałe słodkie i słone przekąski. Słowem, wszystko co najlepsze we włoskiej kuchni.

   

   

  W przypadku włoskich specjałów, warte odkrycia są także historie dot. powstawania ich receptur i metod wytwarzania. Na przykład Speck zawdzięcza swój smak przyprawom i tradycyjnej metodzie wędzenia drewnem bukowym. Niewiele osób też wie, że Gorgonzola swoją nazwę zaczerpnęła od miejscowości nieopodal Mediolanu, w której powstała w IX wieku. Ciekawe także, że 27 gramów Pecorino Romano było dzienną porcją jedzenia rzymskiego legionisty w czasach Imperium. Więcej takich „smaczków” można poznać na stronie sklepu w opisach poszczególnych produktów.  

   

   

  Dla wielu osób wizyta w Delikatesach Tutti Santi będzie pewnie okazją, by przywołać wspomnienia z wakacji w słonecznej Italii. Właściciele sklepu chcą zachęcić gości do odkrywania nowych smaków oraz eksperymentowania we własnej kuchni. Po to właśnie stworzyli miejsce, w którym można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne składniki do przygotowania prostych, ale finezyjnych i pysznych dań. Na stronie i w social mediach Tutti Santi będą publikowane włoskie przepisy i inspiracje kulinarne, które mają pomóc w pierwszych krokach.

  Poniżej przedstawiamy jeden z nich, na uwielbianą na całym świecie prostą, włoską Carbonarę. 

   

   

  Wszystkie produkty można zobaczyć na stronie www.tuttisanti.pl w zakładce Delikatesy.

   


  Tutti Santi to sieć pizzerii, których patronem i współzałożycielem jest Mistrz Europy i Włoch w pizzy klasycznej Valerio ValleRestauracje Tutti Santi mieszczą się w Kaliszu, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Ostrowie Wielkopolskim, Kielcach, Koninie, Głogowie, Lubinie i Gorzowie Wielkopolskim.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.