AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Drugi Adamski w MKS-ie

DATA: 30 czerwca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Oprócz Kamila Adamskiego w MKS-ie w nowym sezonie zagra także Kacper Adamski. Fot. MKS Kalisz.

  Kacper Adamski został nowym lewym rozgrywającym Energi MKS Kalisz.

  W kaliskiej drużynie od wielu sezonów gra już Kamil Adamski, który jest wychowankiem UKS Nike Kalisz. Nowy rozgrywający Energi, Kacper Adamski jest z kolei wychowankiem Wisły Płock. Przez pierwsze dwa lata swojej kariery reprezentował drugi zespół Wisły, po czym przed sezonem 2012/13 przeniósł się do Siódemki Miedź Legnica, w barwach której zadebiutował w PGNiG Superlidze.

  Później reprezentował Wybrzeże Gdańsk, ponownie Orlen Wisłę Płock, Gwardię Opole, KPR Legionowo i MMTS Kwidzyn. W sezonie 2017/18 będąc zawodnikiem KPR-u Legionowo Adamski rzucił 187 bramek, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi i nominację do tytułu odkrycia sezonu. W zeszłym sezonie w barwach kwidzyńskiej drużyny lewy rozgrywający rozegrał 23 spotkania, w których rzucił 85 bramek i zaliczył 96 asyst.

  W przyszłym sezonie w składzie Energa MKS-u na pozycjach rozgrywających będą występować także Marek Szpera, Maciej Pilitowski, Robert Kamyszek, Kamil Adamski, Konrad PilitowskiStanisław Makowiejew, Kacper Adamski i Gracjan Wróbel.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.