AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RAJD. Szlakiem drewnianych kościołów

DATA: 30 czerwca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W rajdzie uczestniczyło kilkanaście osób. Fot. starostwo powiatowe.
  Kilkunastu sympatyków turystyki kolarskiej przemierzyło w weekend Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. 

  Na ok. 50-kilometrowej trasie rajdu znajdowało się 5 drewnianych kościołów. W tym roku rajd miał kameralny charakter. Wzięło w nim udział mniej cyklistów niż zazwyczaj, co jednak nie zmienia faktu, że atmosfera wycieczki była bardzo dobra. Początek rajdu miał miejsce przy siedzibie Starostwa Powiatowego, a następnie uczestnicy rajdu pojechali do kościoła pw. Św. Wojciecha na Zawodziu. Później rajd skierował się w kierunku zalewu Szałe, przez trasę wiodącą wśród bujnego drzewostanu lasu winiarskiego, aż do drugiego punktu rajdu - kościoła pw. Św. Jakuba w Tłokini Kościelnej, gdzie proboszcz miejscowej parafii opowiedział o historii tej niesamowtej świątyni.

  Cykliści odwiedzili jeszcze trzy zabytkowe kościoły drewniane: kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła w Borkowie Starym  kościół filialny pw. Św. Michała Archanioła w Zborowie oraz kościół  Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w miejscowości Krzyżówki.

  Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej zakończył się nad zalewem w Murowańcu. Po krótkim podsumowaniu, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety - upominki Powiatu Kaliskiego. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.