AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Wyprawa pamięci Piotra Szymańskiego

DATA: 15 lipca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Andrzej Kołodziejczyk na trasie rajdu pamięci Piotra Szymańskiego. Fot. Michał Sobczak.

  W podróż na rowerze z Kalisza do Olsztyna wybrał się kaliszanin Andrzej Kołodziejczyk. A wszystko po to by uczcić pamięć zmarłego w ubiegłym roku pedagoga i długoletniego dziennikarza sportowego Piotra Szymańskiego.

  Andrzej Kołodziejczyk jest ojcem reprezentantki Polski i wychowanki KTW kajakarki Katarzyny Kołodziejczyk. Jest także miłośnikiem kolarstwa. W ciągu dwóch dni pokonał na rowerze prawie 450 kilometrów z Kalisza do Malborka, a następnie do Olsztyna. Swoją wyprawę zadedykował, zmarłemu przed rokiem, swojemu przyjacielowi Piotrowi Szymańskiemu, który był wieloletnim działaczem Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego i miłośnikiem kolarstwa. - Nie ukrywam że było to dla mnie spore wyzwanie - powiedział Andrzej Kołodziejczyk. - Jako rowerzysta amator robię w miesiącu średnio 300-400 kilometrów, a teraz trzeba to było zrobić za jednym zamachem. W ostatnim etapie bardzo mi pomogli trenerzy KTK Kalisz Bartłomiej Kryszak i Daniel Kupczyk, który "pociągnęli" mnie na kole zwłaszcza na tych górkach za Grudziądzem. Sam pewnie bym jakoś dał radę, ale na pewno nie pokonałbym tej trasy w takim czasie.

  Wyprawę wsparło Kaliskie Towarzystwo Kolarskie na czele z prezesem Bogdanem Jamroszczykiem, kaliscy dziennikarze, przyjaciele i znajomi Piotra Szymańskiego. Żurnaliści wraz z firmą Informat Piotra Tomankiewicza ufundowali pamiątkową statuetkę, którą wręczyli uroczyście pomysłodawcy wyprawy w Malborku. - Piotr Szymański zasługuje na pamięć kaliskiego środowiska sportowego - powiedział Dariusz Dymalski, dziennikarz ,,Życia Kalisza'' i przyjaciel Piotra. - Specjalizował się w kolarstwie, siatkówce, wioślarstwie, kajakarstwie i lekkiej atletyce. W planach mamy organizację kolejnych imprez sportowych poświęconych jego pamięci

  (jav)

   

  Fot. dzięki uprzejmości Michała Sobczaka

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.