AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Armagedon Active w Kamieniu

DATA: 16 lipca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Armagedon Active odbędzie się 8 sierpnia w Kamieniu. Fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu.
  Gmina Ceków-Kolonia zaprasza na sportowe czwartki oraz Ekstremalny Bieg z Przeszkodami Armagedon Active.

  Mariusz Chojnacki, Wójt Gminy Ceków-Kolonia, dba o rozwój sportowy. Corocznie organizuje Biegi Uliczne "Wiosna Cekowska", a od zeszłego roku, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rajsport Active także Ekstremalny Bieg z Przeszkodami Armagedon Active.

  Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się 8 sierpnia. Zanim to nastąpi, uczestnicy i zapaleńcy sportowi, a także dzieci i seniorzy, mogą korzystać z cyklu czterech sportowych czwartków, czyli spotkań mających na celu krzewienie kultury fizycznej i przygotowanie do sierpniowych zmagań. - Spotkania sportowe odbywają się w czwartki, a podsumowaniem jest Ekstremalny Bieg Przeszkodowy Armagedon Active, który odbędzie się 8 sierpnia w Kamieniu. W ramach tego wydarzenia odbędą się dwa biegi dla dorosłych i poprzedzający je bieg dla dzieci. Sportowe czwartki mają m.in. wspomagać przygotowania do sierpniowego startu - mówi Mariusz Chojnacki, Wójt Gminy Ceków-Kolonia. - W tym roku tor w Kamieniu zostanie na stałe. Docelowo chcemy tu bowiem stworzyć miejsce do ćwiczeń biegów z przeszkodami. W naszym województwie nie ma bowiem obiektu do ćwiczenia tej dyscypliny sportowej. Nasze zamierzenia są takie, żeby stworzyć tu centrum z całą bazą i niezbędnym zapleczem. Impreza, która odbędzie się na początku sierpnia wymaga wielu przygotowań.

  Na szczęście, organizatorzy mogą liczyć na wsparcie. - Współpracujemy z Nadleśnictwem Kalisz, które pomogło nam stworzyć trasę i przeszkody w lesie. Będą się z nimi mierzyć się zawodnicy, którzy wystartują w sierpniowym Armagedon Active. Cieszę się, bo w biegu swój udział potwierdził wicemistrz świata, Wojtek Sobierajski. To naprawdę duża impreza sportowa. W okolicy, poza Biegiem Ptolemeusza, nie ma chyba takiego wydarzenia, które ściągałoby miłośników aktywnego wypoczynku z terenu całego kraju - kończy Mariusz Chojnacki, Wójt Gminy Ceków-Kolonia.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.