AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Na składakach na Hel dla Ani

DATA: 22 lipca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Grupa kolarzy chce wyruszyć na charytatywny rajd na składakach na Hel.

  Na rowerową wyprawę na Hel chcą pojechać członkowie grupy "Wigry Składaki Dobre Chłopaki". A wszystko to dla małej kaliszanki Ani Mrówczyńskiej.

  Kilkuletnia Ania choruje na bardzo rzadką, przewlekłą chorobę genetyczną - Zespół Lyella. Dla dziewczynki potrzebny jest obecnie aktywny pionizator, który ułatwi jej chodzenie oraz pomocniczy sprzęt rehabilitacyjny.

  W akcję zbierania pieniędzy dla ciężko chorej Ani włączyli się członkowie rowerowej grupy "Wigry Składaki Dobre Chłopaki", którzy w połowie sierpnia chcą wyruszyć na składakach na Hel. Dziewięciu rowerzystów dystans z Kalisza nad morze zamierza pokonać w ciągu pięciu dni. - Pionizator kosztuje w granicach 9.000 zł, pozostałe rzeczy również w granicach tej kwoty, więc celem jest zebranie 18.000 zł - mówi Kamil Sobczyk z grupy "Wigry Składaki Dobre Chłopaki". - Jedziemy na Hel, żeby tę akcję nagłośnić, zmotywowac ludzi i uruchomić ich dobre serca, by pomogli Ani, bo ona jest tego warta. Startujemy 16 sierpnia. Mamy przed sobą 460 km. Dla normalnego roweru nie jest to jakiś wyczyn, ale pokonać taką trasę na składaku, rowerze, którego koło ma średnicę 20 cali, będzie o wiele ciężej. - Ania nie ma tyle energii, co zdrowe dzieci, przez co nie chodzi i nie mówi, ale udaje nam się komunikować dzięki dwóm słowom "tak" i "nie". Ma 5 i pół roku, powiedziała już "mama", więc jest to dla nas sukces. Na chwilę obecną nie ma dla niej lekarstwa, ale wierzymy, że doczekamy cudu i własnymi siłami oraz z pomocą dobrych ludzi zrobimy wszystko, żeby to jej życie było w miarę normalne, by mogła funkcjonować oraz przemieszczać się - dodaje Aneta Mrówczyńska, mama małej Ani.

  Pomóc małej Ani można też wpłacając pieniądze na konto Fundacji Mam Serce z dopiskiem Ania Mrówczyńska.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.