AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WAKACJE. Nowe połączenie lotnicze. Polecimy z Wrocławia na Minorkę

DATA: 22 lipca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W tym tygodniu Port Lotniczy Wrocław uruchamia nowe połączenie lotnicze na Minorkę. Fot. Port Lotniczy Wrocław.

  Minorka dołącza do rozkładu lotów czarterowych Portu Lotniczego Wrocław. Pierwszy rejs na hiszpańską wyspę zaplanowany jest na 24 lipca. W tym sezonie z Wrocławia polecimy też czarterami do kilku innych, słonecznych krajów, w tym do popularnej Grecji i Bułgarii.

  Wakacje na Minorce z wylotem z Wrocławia można planować w okresie od 24 lipca do 25 września. Tygodniowe pobyty oferuje biuro podróży TUI. Wyloty w piątki o godz. 17.40, rejs powrotny ląduje o godz. 16.50. - Niezwykle cieszymy z powrotu czarterów. To wspaniała wiadomość dla miłośników zorganizowanych wakacji - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Mam nadzieję, że wielu podróżnych wybierze nową w rozkładzie Minorkę. Spokojniejsza siostra Majorki to kameralna, słoneczna wyspa z terenami objętymi ochroną UNESCO. Przyciąga zakątkami z dzikimi plażami, wspaniałymi parkami i interesującymi zabytkami.

  Dokąd na wakacje z biurem podróży?

  Połączenia czarterowe wróciły do Wrocławia na początku lipca. Pierwsze loty wystartowały do Bułgarii: do Burgas i Warny. W rozkładzie jest także pięć kierunków w Grecji: Rodos (od 10 lipca), Kos (od 11 lipca), Zakynthos (od 17 lipca) i Kreta - Heraklion (od 19 lipca); dwa w Hiszpanii: Majorka (od 12 lipca) i Minorka (od 24 lipca). Dodatkowo, po otwarciu możliwości podróżowania do Turcji uruchomione zostaną trzy kierunki czarterowe. Razem daje to 13 kierunków w tej grupie. - To naprawdę duży wybór, bo w rozkładzie są kurorty cieszące się co roku dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że sytuacja pozwoli na uruchamianie kolejnych połączeń. Możliwe, że w październiku polecimy do Egiptu - mówi prezes Kuś.

  Z Wrocławia można wybrać się na wakacje także na własną rękę, korzystając z połączeń bezpośrednich na południe Europy, oferowanych przez tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air oraz PLL LOT. Szeroki wachlarz połączeń zagranicznych z przesiadką we Frankfurcie czy Warszawie oferują także przewoźnicy sieciowi: PLL LOT i Lufthansa. Wznowienie połączeń zapowiedziały linie KLM. - Sytuacja zmienia się dynamicznie, więc warto obserwować rozkład na bieżąco. Po wznowieniu połączeń ceny są zazwyczaj bardzo zachęcające - zauważa Dariusz Kuś. - Przy atrakcyjnych ofertach hoteli lub apartamentów w kurortach daje to okazję do spędzenia urlopu zagranicznego naprawdę niedrogo.

  Lotnisko zapewnia płynną obsługą pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest należycie przygotowany na przyjmowanie coraz większej liczby podróżnych. W strefie ogólnodostępnej działają prawie wszystkie sklepy i restauracje, takie jak 1 Minute, Baltona, Costa Cofee i The Whitehouse, natomiast w hali odlotów otwarte są Polski Folk i Baltona Multistore, w którym dostępne są produkty pozostałych sklepów. Od 16 lipca ponownie otwarty jest również salonik Executive Lounge. Goście mogą skorzystać z promocyjnych ofert: 69 zł za jednorazowy wstęp przy rezerwacji internetowej oraz 59 zł za jednorazowy wstęp do saloniku oraz Fast Track przy rezerwacji internetowej parkingu lotniskowego. Przygotowana została też specjalna oferta dla pasażerów linii lotniczej Lufthansa, których uprawnienia do korzystania z lotniskowych saloników Executive Lounge zostały w ostatnim czasie anulowane. Na wrocławskim lotnisku podróżni lecący Lufthansą, posiadający kartę HON oraz SEN mogą skorzystać z saloniku Executive Lounge w formule all inclusive w cenie 49 zł.

  W trosce o komfort pasażerów Port Lotniczy Wrocław przygotował ofertę specjalną dla pasażerów, którzy chcą dotrzeć na lotnisko samochodem. Przy rezerwacji online, z co najmniej 4-dniowym wyprzedzeniem miejsce na parkingu D kosztuje 59 złotych na okres od 7 do 8 dni lub 79 złotych na okres od 14 do 15 dni.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.