AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Protest mieszkańców osiedla Dębowego. Nie mają gdzie mieszkać

DATA: 27 lipca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy marszu nieśli ze sobą transparenty. Fot. Facebook.

  Na ulicach Kalisza odbył się Marsz Sprawiedliwości Oszukanego Osiedla Dębowego.

  Marsz zorganizowali mieszkańcy niedokończonego osiedla Dębowego, którzy jak twierdzą, zostali oszukani przez budującego osiedle dewelopera. Uczestnicy marszu szli z transparentami w centrum miasta, a swój protest zakończyli pod gmachem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, gdzie głos zabrali mieszkańcy oraz posłanka Lewicy Karolina Pawliczak.

  Mieszkańcy domagają się zmian w prawie, które będą skuteczniej chronić nabywców mieszkań. - Spotykamy się tutaj na ulicach miasta Kalisza, bo nie mamy gdzie mieszkać! Jesteśmy grupą ponad 40 rodzin oszukanych przez dewelopera, czekających na mieszkania już 3 lata za które zapłaciliśmy z góry (kredytem lub gotówką). I nadal nie mamy gdzie mieszkać. Dzięki lukom prawnym, a także układom z bankiem i notariuszem, udało się deweloperowi wyprowadzić pieniądze z naszych rachunków powierniczych. Brak środków na dokończenie inwestycji wstrzymało ją, a nasze piękne, pachnące czystością mieszkania zalewają deszcze, wchodzi grzyb, rosną chwasty po szyje! Cała budowa zamienia się w ruinę. Razem z nią nasze marzenia o nowym lokum, ciepłym domu dla naszej rodziny, pękają. Budowa ta zamiast cieszyć, niestety, zaczyna przyprawiać o mdłości, o ból głowy i jedyne co nam z tego zostaje to kredyt na sporą część reszty życia - mówią niedoszli mieszkańcy osiedla Dębowego. - Chcemy by reszta społeczeństwa nie dała się już więcej nabrać na takie mieszkania. Opisujemy szeroko naszą sprawę, prowadzimy stronę na fb, w której pokazujemy działania nasze, obecny tok sprawy w prokuraturze, a także omawiamy obecnie obowiązujące przepisy, które doprowadziły nas do porażki.

  Obecnie dzięki interwencjom radnym oraz kaliskich posłanek i posłów sprawa w trybie pilnym trafiła do Prokuratury Krajowej. Została przekazana następnie do Prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim, która prowadzi czynności w tej sprawie pod bezpośrednim nadzorem Prokuratury w Łodzi. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.