AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Calisia Triathlon już w najbliższy weekend

DATA: 27 sierpnia 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Druga edycja zawodów Calisia Triathlon odbędzie się w najbliższy weekend w Kaliszu.

  30 sierpnia w godzinach porannych kilkuset entuzjastów tego sportu zmierzy się z nurtem Prosny, przejedzie przez Kalisz odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki. Impreza odbędzie się
  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego według ścisłych wytycznych odpowiednich służb. CALISIA Triathlon to  w tym roku zawody bez udziału publiczności wzdłuż trasy. Organizatorzy wraz z partnerami i sponsorami przygotowali specjalne strefy aktywności dla dzieci, w których zachowane zostaną podwyższone standardy sanitarne  To wszystko w rejonie Aquapark Kalisz.

  Święto rzeki już drugi rok z rzędu zostało wzbogacone o imprezę triathlonową  CALISIA TRIATHLON, która w tym sezonie odbywa się w wyjątkowych warunkach i obostrzeniach. Zakończenie wakacji będzie okazją nie tylko do zmagań sportowych, ale także wysłuchania koncertu Anny Rusowicz czy Tomasza Bielskiego wraz z kwartetem na rzece.

   Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: ¼ indywidualnie i w sztafecie oraz 1/8. 

  -Jestem przekonany, że po raz kolejny będziemy świadkami wydarzenia na wysokim poziomie. Zawodów organizowanych w klimacie przyjaznym dla uczestników, ale i takich, które ponownie
  pokażą Kalisz jako miasto o dużym potencjale, z bazą do uprawiania wielu dyscyplin sportowych
  – podkreśla Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. - CALISIA Triathlon to wyzwanie, w którym sprawdzamy własne możliwości, przekraczamy granice. Determinacja w dążeniu do celu, wytrwałość i sportowe zacięcie to cechy wspólne wszystkich zawodników. Zapraszamy triathlonistów, by zmierzyli się z nurtem Prosny, przejechali malowniczymi trasami odcinek kolarski i pobiegli wzdłuż rzeki. Liczymy, że każdy dopisze swoją historię w triathlonie – właśnie w Kaliszu, dodaje.

  Start i meta rywalizacji oraz przeważająca część atrakcji będą miały miejsce w sąsiedztwie Kaliskiego Parku Wodnego, który jest obok Miasta Kalisz partnerem imprezy. Tam też znajdzie się strefa expo dedykowana dla zawodników i strefa dla dzieci, gdzie w sposób bezpieczny najmłodsi będą mogli aktywnie spędzić czas.

  W związku z imprezą planowane są czasowe utrudnienia w ruchu samochodów w rejonie Aquaparku Kalisz (ulica Sportowa) oraz na trasie odcinka kolarskiego. Utrudnienia potrwają od godziny 8:30 w niedzielę 30 sierpnia, maksymalnie do godziny 14 tego dnia. W tych godzinach bezpośredni dojazd do Aquaparku będzie niemożliwy. Zachęcamy do zapoznania się z mapkami przebiegu imprezy oraz proponowanymi parkingami dla zawodników.

  (red)

  TRASY
  https://www.triathlonkalisz.pl/triathlon/trasy/

  PARKINGI I MAPKA UKŁADU IMPREZY

  https://www.triathlonkalisz.pl/rozstawienie/

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.