AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Święto Rzeki Prosny. Koncert Anny Rusowicz

DATA: 28 sierpnia 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Anna Russowicz wystąpi na koncercie ,,Święta Rzeki Prosny''. Fot. wikipedia.pl
  W weekend odbędzie się Święto Rzeki Prosny.

  W sobotę o godz. 20.30 w ramach festiwalu "Gramy nad Prosną", usłyszymy Annę Rusowicz - polską wokalistkę, zdobywczynię czterech FRYDERYKÓW, która komponuje i pisze teksty. Nagrała cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. 

  Kaliskiej publiczności zaprezentuje repertuar w klimacie lat 60./70. ze swojej najnowszej płyty "Przebudzenie". Prywatnie jest córką, zmarłej tragicznie w wypadku samochodowym w 1991 roku znanej piosenkarki Ady Russowicz.

  W niedzielę o godz. 19.00 rozpocznie się koncert kwartetu Tomasza Bielskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka w ramach obchodów Roku Rodziny Fibigerów. Tomasz Bielski - lider kwartetu, kompozytor, aranżer - prywatnie jest mężem Ewy Fibiger-Bielskiej, córki Gustawa Arnolda Fibigera. Wszystkie utwory prezentowane będą w aranżacji lidera zespołu wraz z utworem specjalnie skomponowanym w hołdzie teściowi. - To już druga edycja Święta Rzeki Prosny w naszym mieście. Po raz kolejny kaliszanie i goście będą mieli okazję doświadczyć niezwykłego wydarzenia artystycznego - zapowiada wiceprezydent Grzegorz Kulawinek - Święto uczcimy również sportową rywalizacją w triathlonie, w której nie zabraknie reprezentacji Miasta Kalisza.

  Wstęp na koncerty jest wolny, jednak ze względu na pandemię prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości ok. 1,5 m od innych uczestników wydarzenia oraz o zasłanianie nosa i ust.

  UWAGA: Ze względu na niekorzystne prognozy atmosferyczne oba koncerty zostały przeniesione do hali OSRiR-u przy ul. Łódzkiej. Na każdy z koncertów będzie mogło wejść 500 osób.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.