AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2020

DATA: 1 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza w niedzielę 6 września do Brzezin na kolejną cykliczną Biesiadę Folkloru Ziemi Kaliskiej. 

  W tegorocznej Biesiadzie Folkloru, której najważniejszą częścią jest konkurs, weźmie udział blisko 50 wykonawców: grup tanecznych i śpiewaczych, kapel, instrumentalistów i solistów śpiewaków. Blisko 400 artystów pielęgnuje i kontynuuje wiejskie tradycje kulturalne z subregionu południa Wielkopolski. Zaprezentują się w siedmiu kategoriach, które oceni i nagrodzi trzyosobowe profesjonalne jury. Na Estradzie nad Zalewem usłyszymy pełen przekrój pieśni śpiewanych kiedyś wokół Kalisza, Ostrowa, Pleszewa, Jarocina, Krotoszyna czy Ostrzeszowa. Zobaczymy tańce regionalne jak oberki czy wiwaty, a także spektakle obrzędowe np. zwyczaj mięsopust czy zabawy dzięcięce. Usłyszymy starsze i zupełnie młode kapele grające do tańca.

  Podczas Biesiady Folkloru odbędzie się także wystawa twórczości ludowej. Regionalni twórcy ludowi zaprezentują swój warsztat pracy z zakresu tradycyjnych rzemiosł ludowych: haftu, koronki, rzeźby, plecionkarstwa i słomkarstwa, bibułkarstwa, wikliniarstwa czy tworzenia ozdób. Współorganizatorem Biesiady Folkloru 2020 jest Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach. Zapraszamy w niedzielę 6 września od 10.00 do 20.00 do Brzezin.

   

  (RED)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.