AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Święto Ulicy Niecałej. Będzie MaskaRada i piosenki retro

DATA: 4 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Święto ulicy Niecałej już w najbliższą sobotę. Fot. Tomasz T. Skórzewski.

  W sobotę odbędzie się Święto Ulicy Niecałej. Mimo obostrzeń nie zabraknie wielu atrakcji.

  Ze względu na obostrzenia związane z koronawirsuem tegoroczna 8. już edycja tej popularnej imprezy będzie mieć jednak nieco inny scenariusz niż w poprzednich latach. - Święto będzie podlegać, ze zrozumiałych względów, zmianom organizacyjnym. Dla artystów przeznaczymy jedną scenę, na której zobaczymy występy solowe. Wystawcy będą się prezentować jedynie po jednej stronie ulicy, by umożliwić swobodny spacer w zwiększonych odległościach - twierdzą organizatorzy Margota i Cezary Suszyńscy, właściciele ,,Komoda Club Residence''. - Każda dotychczasowa impreza miała swe hasło, bądź temat przewodni. Znakiem naszych czasów jest „maseczka”. To ta sama maseczka, na temat której każdy ma inne zdanie, która przeszkadza w oddychaniu, powoduje zaparowanie okularów i jest powodem nieustających sporów. Z racji wszechobecności tego problemu duże zainteresowanie wzbudziła nasza inicjatywa nazwana ,,MaskaRada''. W praktyce to poszerzenie konkursu polegającego na przebieraniu. Postaramy się spośród przybyłych wyróżniać osoby z ciekawym rozwiązaniem spełniającym warunki zabezpieczenia ust i nosa. Szansę na wyróżnienie upominkiem lub podzieleniem się ze sceny wiedzą o swym rozwiązaniu będą miały osoby w trzech kategoriach: maska dorosłego, maska dziecka oraz wymyślone inne rozwiązanie zabezpieczające nos i usta.

  Jak co roku Biblioteka Kaliska przygotowała ciekawe wystawy, m.in. „Polska morska Niepodległa”, przybliżającą najważniejsze fakty i postaci związane z uzyskaniem przez Polskę dostępu do morza oraz aspekty morskiej historii II RP. 

  Po raz pierwszy na Święcie Ulicy Niecałej zetkniemy się z żywym słowem podczas „Narodowego czytania”. Będzie przy tym okazja do spotkania z kaliskimi aktorami, a odważni będą mieli szansę zmierzenia się z fragmentami tekstu „Balladyna". 

  Kaliszanie jak zwykle proszeni są o przebieranie się w stroje z epoki, by stylizacją stworzyć niezapomniany klimat Święta Ulicy. 

  Podczas Święta Ulicy Niecałej odbędzie się też Mini Konkurs Wokalny w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Tradycyjnie swe miejsce na imprezie mają malarze, rzeźbiarze, artyści, rękodzielnicy, kolekcjonerzy oraz wszyscy mający coś do zaprezentowania. Czas spędzony na imprezie umili gościom Kawiarenka ,,Bodo i Zosieńka'', grill w ogródku oraz występy na żywo. Początek imprezy zaplanowano o godz. 12.00.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.