AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. MaskaRada na Niecałej

DATA: 9 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas imprezy nie zabrakło występów artystycznych. Fot. Tomasz Skórzewski.

  Ulica Niecała świętowała. Mimo obostrzeń nie zabrakło wielu atrakcji.

  Ze względu na obostrzenia związane z koronawirsuem tegoroczna 8. już edycja tej popularnej imprezy miała nieco inny, okrojony przebieg niż w poprzednich latach. - Dla artystów przeznaczyliśmy jedną scenę, na której zobaczyliśmy występy solowe. Wystawcy mogli się prezentować jedynie po jednej stronie ulicy, by umożliwić swobodny spacer w zwiększonych odległościach - powiedzieli organizatorzy imprezy Margota i Cezary Suszyńscy, właściciele ,,Komoda Club Residence''. - Znakiem naszych czasów jest „maseczka”. To ta sama maseczka, na temat której każdy ma inne zdanie, która przeszkadza w oddychaniu, powoduje zaparowanie okularów i jest powodem nieustających sporów. Z racji wszechobecności tego problemu duże zainteresowanie wzbudziła nasza inicjatywa podczas tegorocznego święta Niecałej nazwana ,,MaskaRadą''. Staraliśmy się spośród przybyłych wyróżniać osoby z ładnymi, arstystycznymi maseczkami.

  Mimo obostrzeń i deszczowej pogody impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, a niektórzy z przybyłych byli ubrani w stroje z XIX-wieku. Przebrany za klauna paradował po Niecałej popularny kaliski społecznik Bolo Ogorzelski, który rozdawał dzieciom cukierki. Jak co roku Biblioteka Kaliska przygotowała ciekawe wystawy, a swoje stoiska miały także Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz Studium Animatorów Kultury.

  Po raz pierwszy na Święcie Ulicy Niecałej przybyli mogli zetknąć się z żywym słowem podczas „Narodowego czytania” a aktorzy czytali fragmenty ,,Balladyny''.  

  Na scenie odbył się Mini Konkurs Wokalny w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Tradycyjnie swoje stoiska na imprezie mieli malarze, rzeźbiarze, artyści, rękodzielnicy i kolekcjonerzy.

  Gości do swoich wnętrz zaprosiła także stylowa kawiarenka ,,Bodo i Zosieńka''.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.