AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Sześciu zawodników Energa MKS-u Kalisz powołanych do reprezentacji

DATA: 9 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Sześciu zawodników Energa MKS Kalisz zostało powołanych do kadry narodowej.

  Do kadry A zostali powołani: Kacper Adamski, Maciej Pilitowski i Łukasz Zakreta. Z kadrą B trenować będą Robert Kamyszek i Piotr Krępa, a na liście rezerwowej znalazł się Mateusz Góralski. W kadrze juniorów po raz kolejny znalazło się miejsce dla Konrada Pilitowskiego.

  W poprzednim sezonie trener Reprezentacji Polski Patryk Rombel korzystał z trzech zawodników Energa MKS-u. Bardzo ważną rolę odgrywał środkowy rozgrywający, Maciej Pilitowski, a do składu przebił się Łukasz Zakreta. Na Mistrzostwa Europy tylko z powodu kontuzji nie pojechał Marek Szpera.

   Po przerwie spowodowanej pandemią selekcjoner nie zapomniał o kaliskiej drużynie, a nawet zdecydował się sprawdzić kolejnego z kaliszan, Kacpra Adamskiego. Lewy rozgrywający przed obecnym sezonem zasilił skład Energa MKS-u przychodząc z MMTS-u Kwidzyn. Wszyscy trzymamy kciuki, żeby powołanie na zgrupowanie szkoleniowe przełożyło się na występy w biało-czerwonych, reprezentacyjnych barwach. Zwłaszcza, że zbliżają się Mistrzostwa Świata 2021 w Egipcie, na których wystąpi również reprezentacja Polski. Turniej ma odbyć się w dniach 14-31 stycznia 2021.

  Zgrupowania reprezentacji odbędą się w dniach 21-26 września, seniorzy będą trenować w Warszawie, a juniorzy w Dzierżoniowie. . 

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.