AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MEDYCYNA. Zdrowie intymne

DATA: 10 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Acidosalus globulki to wyrób medyczny dostępny w dobrych aptekach. Fot. materiały promocyjne.

  Infekcje intymne u kobiet to schorzenia dróg rodnych, powstające na skutek działania chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów. Jednym z przyczyn infekcji są zmiany we florze bakteryjnej pochwy. Infekcje intymne leczy się farmakologicznie w tym antybiotykami, wspomaganymi odpowiednią dietą, jednak nierzadko obserwuje się nawroty zakażeń. Jednymi z pierwszych objawów infekcji intymnych są: świąd, pieczenie, upławy, uczucie parcia na pęcherz. Nareszcie mamy naturalny preparat likwidujący jednocześnie przyczyny jak i wszechstronnie broniący delikatnego organizmu.

  Infekcje intymne - przyczyny

  W prawidłowej wydzielinie z pochwy dorosłej kobiety można wyróżnić ponad sto rodzajów mikroorganizmów. Są wśród nich także te wywołujące choroby. Jednak dopóki dominują pałeczki kwasu mlekowego i śluz pochwy ma Ph poniżej 5, nie powinniśmy mieć powodów do niepokoju. Nie jest to sprzyjające środowisko dla rozwoju patogennych drobnoustrojów - bakterii, wirusów i grzybów. Czasem jednak produkujące kwas mlekowy pożyteczne szczepy Lactobacillus tracą aktywność lub giną. Wówczas patogeny mogą zacząć się namnażać, doprowadzając do infekcji pochwy. Ryzyko powstawania infekcji intymnych rośnie ze względu na: 

   

  1. Przyjmowanie antybiotyków 

  2. Menopauzę

  3. Cukrzycę

  4. Zaburzenia hormonalne

  5. Suchość w pochwie  

  6. Ciążę

  7. Nieodpowiednią dietę 

  8. Antykoncepcję

  9. Nieodpowiednią higienę miejsc intymnych

  10. Częstą zmianę partnerów seksualnych

   

  Leczenie:

  Na podstawie wywiadu i badań, ginekolog stosuje odpowiedni preparat bakterio, lub grzybobójczy. W lekkich infekcjach wystarczy poprawa stanu flory bakteryjnej i obniżenie pH od fizjologicznego 3,5-4,5 (okresowo do 5).

  Z praktyki lekarskiej wynika, że lepsze efekty daje stosowanie środków farmakologicznych w miejscu infekcji, czyli dopochwowo, choć zdarzają się infekcję przy których konieczne jest podawanie środka doustnego, zwykle dodatkowo.

  Problemem większości kobiet są częste nawroty infekcji.

  Od niedawna apteki w Polsce oferują doskonałą metodę zapobiegania nawrotom, a jednocześnie leczenia lekkich infekcji przy różnorodnych źródłach zakażeń.

  Acidosalus w globulkach działa bezpośrednio w miejscu infekcji i ma jedno z najwyższych stężeń pałeczek kwasu mlekowego w dwóch głównych szczepach bakteryjnych Lactobacillus Acidophyllus LA-5, Lactobacillus Rhamnosus BMX 54 w ilości 109-1011 CFU

  98 na 100 kobiet chwali komfort stosowania, gdyż globulka nie ma żelatynowej otoczki, stosuje się ją raz dziennie, wieczorem po schłodzeniu ponieważ podłożem dla substancji leczniczych w przypadku Acidosalus jest masło kakaowe. 

  Globulka natychmiast reguluje kwasowość pochwy, ponieważ zawiera odpowiednią ilość kwasu jabłkowego. Przez radykalną poprawę środowiska umożliwiamy rozwój podawanych jednocześnie bakteriom kwasu mlekowego.

  Przy stosowaniu Acidosalus epizody nawrotów zdarzają się pięciokrotnie rzadziej.

   

  Acidosalus działa :

  • Przeciwgrzybiczo (olejek z drzewa herbacianego, olejek z dziurawca)

  • Przeciwbakteryjnie (olejek z drzewa herbacianego, olejek czosnkowy, sok z dziurawca, propolis)

  • Przeciwwirusowo (olejek czosnkowy, olejek z drzewa herbacianego

  • Immunostymulująco (beta-glukan)

  • Poprawia stan błony śluzowej pochwy przez długotrwałe nawilżenie (olej tamanu)

  • Obniża pH (kwas jabłkowy) - działanie natychmiastowe.Acidosalus był przedmiotem naukowych opracowań i wykazano skuteczne działanie przeciwinfekcyjne, zarówno profilaktyczne jak i w trakcie infekcji.

  Jako jeden z niewielu preparat posiada dokumentację regresu objawów infekcji wirusem brodawczaka ( HPV ) - 74-77 % zmniejszenia objawów przy długotrwałym stosowaniu preparatu.

  Przeciwwskazaniem do stosowania są uczulenia na składniki preparatu, zwłaszcza na propolis.

  Nie było zgłoszeń jakichkolwiek incydentów w ciąży czy podczas karmienia piersią, ale standardowo można go stosować jeśli prowadzący lekarz uzna go za konieczny.

  Po antybiotykach wystarczy zastosować 7 globulek (jedno opakowanie), żeby poczuć komfort i zabezpieczyć się przed nawrotami infekcji. W przypadkach poważniejszych infekcji może być konieczne stosowanie przez 14 dni. Jako podstawowe traktujemy uzupełnienie flory bakteryjnej w miejscu infekcji, ale można je uzupełniać probiotykami doustnymi.

  Nareszcie mamy naturalny preparat likwidujący jednocześnie przyczyny jak i wszechstronnie broniący delikatnego organizmu.

  Acidosalus globulki to wyrób medyczny dostępny w dobrych aptekach.

  Producent: CD FARMA

   

  * materiał promocyjny

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.