PIŁKA RĘCZNA. Wygrali po karnych z Wybrzeżem. Teraz Piotrkowianin

DATA: 15 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze ręczni MKS-u wygrali po karnych z Wybrzeżem. Fot. Wybrzeże Gdańsk.
    Po rzutach karnych wygrali z Wybrzeżem Gdańsk piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz.

Kaliszanie na mecz do Gdańska pojechali po wygraną, chcąc się zrehabilitować za porażkę z pierwszej kolejki Superligi z Zagłębiem Lubin. To im się udało. Wygrali po karnych i zainkasowali dwa punkty. To pierwsze punkty MKS-u w tym sezonie w ekstraklasie.

Gospodarze lepiej weszli w ten mecz i po 4 minutach prowadzili 3:1. Potem w szybkim tempie gospodarze zbudowali czterobramkową zaliczkę (7:3). Przerwa w grze pomogła wrócić przyjezdnym do meczu. Za sprawą siły Piotra Krępy oraz skutecznym akcjom Marka Szpery, Mateusza Góralskiego oraz Macieja Pilitowskiego przewaga Wybrzeża szybko topniała. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Robert Kamyszek rzucił bramkę kontaktową (było 12:11 dla Wybrzeża), ale końcówka należała do gdańszczan, którzy do szatni schodzili prowadząc 16:12.

W drugiej części gry goście gonili wynik. Świetnie grał Mateusz Kus, który robił miejsce swoim partnerom, a ci skrzętnie to wykorzystywali. W 55 minucie kaliszanie doprowadzili do remisu 26:26, po rzucie Kacpra Adamskiego. Na 60 sekund przed końcem to gdańszczanie znów wyszli na swoje ostatnie w meczu prowadzenie 28:27. Na sekundę przed końcową syreną przed bramką Przemysława Witkowskiego znalazł się Krępa i doprowadził do wyrównania.

O końcowym wyniku zadecydowały więc rzuty karne. Te lepiej wykonywali gracze z Kalisza, wygrywając 4:2. Energa MKS Kalisz zgarnęła w tym meczu 2 punkty, a Torus Wybrzeże musiało zadowolić się jednym.

W następnej kolejce MKS zagra u siebie z Piotrkowianinem Piotrków. To spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek w Arenie o godz. 20.00.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Energa MKS Kalisz 28:28 (16:12) karne 2:4

Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Wróbel 9, Jachlewski 5, Janikowski 5, Adamczyk 2, Leśniak 2, Filipowicz 1, Gądek 1, Kosmala 1, Pieczonka 1, Powarzyński 1, Gavidia, Papaj, Sulej, Woźniak.

Kary: 10. min. Rzuty karne: 3/4.

Energa MKS: Zakreta, Krekora - Krępa 6, Kus 5, Góralski 3, M. Pilitowski 3, Szpera 3, Kacper Adamski 2, Kamyszek 2, Makowiejew 2, Drej 1, K. Pilitowski 1, Misiejuk.

Kary: 4. min. Rzuty karne: 4/6.

Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock).