AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Nie ma chętnych na przebudowę Śródmiejskiej

DATA: 18 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wizualizacja planowanej przebudowy ul Śródmiejskiej (UM Kalisz)

  Nie ma wykonawcy przebudowy ul. Śródmiejskiej w Kaliszu. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która zażądała za pracę prawie 5,5 mln zł - dwa razy więcej, niż miasto przeznaczyło na tę iwestycję.

  Przebudowa ulicy Śródmiejskiej i likwidacja słynnego kontrapasa to jedno z haseł wyborczych prezydenta Krystiana Kinastowskiego.

  Według przygotowanych w ubiegłym roku planów, na Śródmiejskiej mają zostać przywrócone dwa pasy ruchu dla samochodów. Planowana jest również budowa dwukierunkowej ścieżki rowerowej. 

  - Plan przebudowy przewiduje również wyposażenie ulicy w zieleń oraz ławki elementy małej architektury. Będą to drzewa rosnące w gruncie oraz zieleń w donicach - tłumaczy Krzysztof Gałka z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

  Według planów wszystkie prace miały zostać zakończone jeszcze w tym roku. W sierpniu ogłoszono przetarg na realizację tej inwestycji Niestety, okazało się, że zgłosiła się do niego tylko jedna firma, która za prace zażądała blisko 5,5 mln zł. Miasto na przebudowę Śródmiejskiej zarezerwowało w budżecie 2,5 mln zł. 

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.