AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Pieniądze z inwestycji pójdą na śmieci? Radni Lewicy przeciwni

DATA: 24 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kaliscy radni Lewicy wydali oświadczenie, w którym sprzeciwiają się planom dofinansowania systemu gospodarowania odpadami kosztem inwestycji.

  W nawiązaniu do podejmowanych na najbliższej Sesji Rady Miasta Kalisza zmian w uchwale budżetowej Lewica w Kaliszu zdecydowanie sprzeciwia się podejmowaniu ważnych i strategicznych decyzji budżetowych w jednej, kompleksowej uchwale. Uważamy, że wydatkowanie tak znacznych środków powinno być transparentne i przejrzyste.

  Miasto Kalisz otrzymało ponad 8,2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na realizację nowych, ważnych i potrzebnych inwestycji: modernizację dróg, chodników, budowę boisk szkolnych itp. Wg. projektu uchwały te dodatkowe środki nie mają jednak posłużyć na realizację nowych inwestycji. W Kaliszu nie przybędzie nowych dróg i chodników, bo prezydent Kinastowski, stosując finansową akrobatykę, chce tymi dodatkowymi pieniędzmi zasypać dziurę w systemie gospodarowania odpadami. Dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zamiast finansować nowe inwestycje ma pomóc w pokryciu wielomilionowych strat, wynikających z niekompetencji władz miasta, które przez dwa lata nie zrobiły nic, aby system gospodarowania odpadami uszczelnić i zoptymalizować.

  Nie zgadzamy się na finansowe machinacje i podejrzane przesunięcia w budżecie, przez które miasto Kalisz traci szanse na nowe inwestycje. W projekcie zmian uchwały budżetowej najpierw zabiera się środki z zaplanowanych remontów drogowych i przeznacza się na dziurawy system śmieciowy, a zaraz potem środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone na nowe inwestycje przesuwa się z powrotem na zaplanowane wcześniej remonty dróg. Taką przekładankę i akrobatykę finansową zafundował mieszkańcom Kalisza prezydent, aby nie mogli poznać prawdziwego przeznaczenia ponad 8 mln zł, które docelowo miały inwestycyjnie wzmocnić nasze miasto, a mają pokryć nieudolność rządzących.

  Klub Radnych Lewicy będzie w tej sprawie głosował przeciw.

   

  Klub Radnych Lewicy Rady Miasta Kalisza

  Posłanka Karolina Pawliczak
   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.