AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

GRODZIŃSKI: W sprawie śmieci walczymy o transparentność, gospodarność i profesjonalizm

DATA: 24 września 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dariusz Grodziński (fot. facebook)

  - Szantażowanie radnych i straszenie mieszkańców jakimś armagedonem śmieciowym jest publiczną nieodpowiedzialnością i bezpardonową polityką ze strony prezydenta Kinastowskiego - radny Dariusz Grodziński komentuje ostatnie działania miasta ws. niewydolnego systemu gospodarowania odpadami.

   

  Uspokajam mieszkańców Kalisza, że umowy na odbiór odpadów komunalnych obowiązują. W budżecie są pieniądze do dyspozycji prezydenta, zarówno w rezerwie ogólnej, jak i w możliwości przesuwania środków finansowych zarządzeniem, w ramach danego działu klasyfikacji budżetowej, bez udziału radnych.

  Nawet jeśli tymi 9,5 mln zł teraz nie trzeba będzie obciążyć mieszkańców, to na pewno tak zindeksowana kwota pojawi się w projekcie budżetu Kalisza na 2021 rok. W ślad za tym pójdzie uchwała w sprawie podwyżek za śmieci dla mieszkańców. Zapewniam, zatem wiemy o co walczymy. A walczymy o transparentność, gospodarność i profesjonalizm. Skoro tego nie wyprosiliśmy współpracą, trzeba wywalczyć mieczem.

  Nadzór nad gospodarką odpadami komunalnymi powinien być systematyczny, merytoryczny, przejrzysty, zrozumiały i przede wszystkim udokumentowany radnym. Na chwilę obecną wygląda to tak, jakby jedyną formą nadzoru były rozstrzygnięcia przetargowe raz na dwa lata i podzielenie tej kwoty na mieszańców miasta, bez względu na to jaka ona by była.

  Prezydent insynuujący, że jesteśmy przeciwko inwestycjom, o które sami często zabiegaliśmy chyba celowo połączył je w jednej uchwale, z tak źle przygotowanym materiałem o zwiększeniu budżetu na odpady komunalne. Dorzucił do tego pieniądze na nową limuzynę służbową dla siebie, o czym nie raczył wspomnieć. A przebrnąwszy przez ten teatrzyk polityczny odnoszę wrażenie, że chyba to go jednak go najbardziej boli.

  Dariusz Grodziński

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.