AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Trzecie zwycięstwo MKS-u. Joker pokonany!

DATA: 13 października 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Radość siatkarek Energi MKS po wygranym spotkaniu w Świeciu. Fot. Tauron Liga.

  Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Tauron Ligi odniosły siatkarki Energi MKS Kalisz.

  Kaliszanki w poniedziałek udały się na mecz do beniaminka ekstraklasy zespołu Jokera Świecie. Pierwszy set był zacięty. Końcówkę lepiej rozegrały jednak siatkarki MKS-u i to one wygrały tę partię 25:22. W drugiej Joker wziął rewanż i zwyciężył do 20. Trzecia partia to popis kaliszanek, które przez większość seta prowadziły i wygrały go 25:19. Czwarty set był najbardziej zacięty w tym meczu. Joker miał nawet piłkę setową, ale w drużynie MKS-u nie do zatrzymania w ataku była Monika Gałkowska. W efekcie kaliszanki wygrały na przewagi czwartą partię 26:24 i całe spotkanie 3:1.

  Po tym zwycięstwie z bilansem trzech zwycięstw i jedną porażką kaliszanki zajmują czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy. Kolejny mecz kaliskie siatkarki czeka już w najbliższy piątek. 16 października zmierzą się w Arenie z Pałacem Bydgoszcz. To spotkanie rozegrane zostanie o godz. 20.30, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi z niego stacja Polsat Sport. 

  (jav)

   

  Joker Świecie - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:20, 19:25, 24:26)

  Joker: Wenerska, Urban, Jurczyk, Sikorska, Kukulska, Urbanowicz, Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Marcyniuk, Kowalska, Adrianna Muszyńska, Brzoska.

  Energa MKS: Polak, Bałuk, Centka, Gałkowska, Damaske, Ptak, Mazur (libero) oraz Szperlak, Bednarek, Szczurowska, Chrzan, Łysiak (libero).

  MVP: Ewelina Polak (Energa MKS Kalisz).

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.