SIATKÓWKA. Trzecie zwycięstwo MKS-u. Joker pokonany!

DATA: 13 października 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Radość siatkarek Energi MKS po wygranym spotkaniu w Świeciu. Fot. Tauron Liga.

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Tauron Ligi odniosły siatkarki Energi MKS Kalisz.

Kaliszanki w poniedziałek udały się na mecz do beniaminka ekstraklasy zespołu Jokera Świecie. Pierwszy set był zacięty. Końcówkę lepiej rozegrały jednak siatkarki MKS-u i to one wygrały tę partię 25:22. W drugiej Joker wziął rewanż i zwyciężył do 20. Trzecia partia to popis kaliszanek, które przez większość seta prowadziły i wygrały go 25:19. Czwarty set był najbardziej zacięty w tym meczu. Joker miał nawet piłkę setową, ale w drużynie MKS-u nie do zatrzymania w ataku była Monika Gałkowska. W efekcie kaliszanki wygrały na przewagi czwartą partię 26:24 i całe spotkanie 3:1.

Po tym zwycięstwie z bilansem trzech zwycięstw i jedną porażką kaliszanki zajmują czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy. Kolejny mecz kaliskie siatkarki czeka już w najbliższy piątek. 16 października zmierzą się w Arenie z Pałacem Bydgoszcz. To spotkanie rozegrane zostanie o godz. 20.30, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi z niego stacja Polsat Sport.

Joker Świecie - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:20, 19:25, 24:26)

Joker: Wenerska, Urban, Jurczyk, Sikorska, Kukulska, Urbanowicz, Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Marcyniuk, Kowalska, Adrianna Muszyńska, Brzoska.

Energa MKS: Polak, Bałuk, Centka, Gałkowska, Damaske, Ptak, Mazur (libero) oraz Szperlak, Bednarek, Szczurowska, Chrzan, Łysiak (libero).

MVP: Ewelina Polak (Energa MKS Kalisz).