KOLARSTWO. KTK nad morzem

DATA: 14 października 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki zanotowały dobry występ w Pucharze Polski kobiet. Fot. kalisz.pl

W XXI Edycji Pucharu Polski z powodzeniem wzięły udział kolarki KTK Kalisz.

Pucharowe ściganie rozpoczęło się w nadmorskich Dąbkach od jazdy indywidualnej na czas. Zupełnie poza zasięgiem konkurencji była pierwszego dnia Anna Długaś, która przejechała dystans 10,4 kilometra w czasie (15:36,83). To było mocne uderzenie, którego nie była w stanie odeprzeć żadna z rywalek. Druga w klasyfikacji Maja Trocka miała czas (15:58,35). Do dobrej dyspozycji Anny Długaś dostosowały się również pozostałe zawodniczki Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, a w szczególności Roksana Pasternak. W „czasówce” juniorek była druga, przejeżdżając 14 km. trasę w czasie (20:32,57). Najszybsza była Maja Wróblewska z klubu KK Ziemia Darłowska z czasem (19:57,15). Na czwartym miejscu uplasowała się z kolei Natalia Nawrocka. Agata Lichosyt była dziewiąta, a Julia Krążyńska jedenasta.

W drugim dniu Pucharu Polski, rywalizacja przeniosła się do Jarosławca. W tej miejscowości odbyła się kolejna część zmagań, czyli wyścig ze startu wspólnego. Tym razem, Anna Długaś została sklasyfikowana na 11 pozycji wśród juniorek młodszych. Najlepiej spisała się Roksana Pasternak zajmując trzecie miejsce. Zawodniczka KTK Kalisz pokonała 80 kilometrową trasę w czasie (2:20:21). Tuż za nią uplasowała się Natalia Nawrocka, dla której było to ponownie czwarte miejsce, a więc ta ambitna kolarka miała spory niedosyt po pucharze, co jednak nie zmienia faktu, że był to udany weekend sportowy kolarki z grodu nad Prosną.