AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOŚCIÓŁ. Dyspensa od mszy świętej

DATA: 17 października 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Arcybiskup Grzegorz Ryś udzielił wiernym diecezji kaliskiej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta.

  Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej arcybiskup Grzegorz Ryś udzielił wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta.

  Dyspensa od uczestnictwa w nabożeństwach mszy świętej została udzielona z uwagi na potęgujące w całym kraju, w tym na terenie diecezji kaliskiej zagrożenie koronawirusem. - Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe - podał w specjalnym komunikacie arcybiskup Grzegorz Ryś, Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej.

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.