AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Pałac zdobyty. MKS wiceliderem!

DATA: 17 października 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki MKS-u po zwycięstwie z Pałacem Bydgoszcz. Fot. Tauron Liga.

  Na pozycję wicelidera Tauron Ligi awansowały siatkarki Energi MKS Kalisz.

  W piątek podopieczne trenera Jacka Pasińskiego podejmowały u siebie Pałac Bydgoszcz. Było to ostatnie spotkanie przed obostrzeniami związanymi z koronawirusem a na trybunach mogli zasiąść jeszcze kibice. Szkoda, że ich nie będzie na kolejnych meczach MKS-u, gdyż w tym sezonie nasze siatkarki grają bardzo dobrze. Kaliszanki rozegrały kolejne spotkanie, które do końca trzymało w napięciu. To już znak firmowy siatkarek MKS-u w tym sezonie. 

  W pierwszym secie MKS zwyciężył 25:19. W drugim miejscowe przegrywały 3:10, ale wówczas zaczęły odrabiać straty. Doszły już bydgoszczanki na jeden punkt (było 16:15 dla Pałacu), ale ostatecznie Pałac zwyciężył w tym secie 25:18. W trzeciej partii przyjezdne prowadziły 20:16. MKS rozpoczął pościg i doprowadził do wyrównania, jednak końcówka należała do bydgoszczanek, które wygrały na przewagi 26:24. Czwarta partia to popis MKS-u i wygrana do 17. W tie-braku miejscowe wygrywały już 13:7, a całego seta zwyciężyły 15:11.

  To była czwarta wygrana kaliszanek w pięciu meczach w tym sezonie. Dzięki wygranej z Pałacem MKS awansował na pozycję wicelidera ekstraklasy. Co prawda większość zespołów z powodu koronawirusa rozegrała mniej meczów od Energi, ale wypada się cieszyć dobrą formą podopiecznych trenera Pasińskiego, jaką prezentują na początku tych rozgrywek.

  W następnym meczu kaliszanki zagrają na wyjeździe z Chemikiem Police. To spotkanie odbędzie się w piątek, 23 października o godz. 17.30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport. 

  (jav)


  Energa MKS Kalisz – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:19, 18:25, 24:26, 25:17, 15:11)

  Energa MKS: Polak 2, Ptak 1, Damaske 22, Szperlak 9, Centka 15, Gałkowska 6 oraz Łysiak (l), Mazur (l), Bałuk 5, Chrzan, Szczurowska 15, Bednarek 4.

  Pałac: Dascalu 17, Ziółkowska 10, Mazurek 5, Żurowska 14, Różyńska 8, Bidias 12 oraz Jagła (l), Lijewska 1, Hawryła, Michalewicz, Mucha.

  MVP: Magdalena Damaske (Energa MKS).

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.