AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WIGILIA NA RYNKU. Dziękujemy za pomoc!

DATA: 31 grudnia 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tomasz Jeżyk z Fundacji Bread of life. Fot. Tomasz Skórzewski.

  O niedawnej ,,Wigilii na kaliskim rynku'' oraz o jej jubileuszowej, X edycji i przyszłorocznych planach Fundacji Bread of life z jej kaliskim przedstawicielem Tomaszem Jeżykiem rozmawia Piotr Jaworowski.

  W grudniu odbyła się kolejna edycja znanej kaliskiej, charytatywnej imprezy ,,Wigilia na kaliskim rynku''.
  - IX edycja ,,Wigilii na kaliskim rynku'' była nietypowa a obostrzenia wymusiła pandemia. Wszystkie imprezy i przedsięwzięcia związane z naszą imprezą musiały toczyć się według reguł, które narzucił nam koronawirus. Na szczęście, mimo problemów udało się ją sprawnie zorganizować i przeprowadzić w sieci.

  Jaka jest idea tej imprezy?
  - To impreza inna niż wszystkie. Wybieramy cztery, pięć osób spośród naszych podopiecznych, po to żeby wspomagać ich później w leczeniu oraz rehabilitacji. Można powiedzieć, że walczymy tym samym o ich życie. 

  Wigilia jest charytatywną imprezą i towarzyszą jej zbiórki pienieżne. Jak było w tym roku?
  - W tym roku również przeprowadziliśmy charytatywne zbiórki i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Na naszej stronie https://www.zostananiolem.pl/ ustaliśmy limit na 15 tys. zł. Tymczasem dzięki hojności naszych darczyńców i firm, które podarowały nam swoje produkty licytowane później na Kaliskich Aukcjach Charytatywnych udało się zebrać ponad 20 tys. zł, a zbiórka jeszcze trwa! Przy okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować, zarówno darczyńcom jak i wolontariuszom, ale również i tym, którzy udostępniali w sieci link z naszą akcją. Oni wszyscy przyczynili się do tego, że udało nam się zebrać taką kwotę i pomóc naszym podopiecznym. Oficjalne podziękowania planujemy zorganizować po 17 stycznia. Wówczas to wręczymy czeki czwórce naszych podopiecznych. Niestety, nie piątce bo Paweł odszedł do wieczności... Wolą jego rodziny było to, żeby zebrana dla niego kwota została podzielona na innych.

  Jakie atrakcje towarzyszyły tegorocznej wigilii?
  - Były koncerty muzyczne i występy artystyczne online. Do końca roku odbywają się towarzyszące wigilii Biegi Anielskie. Nasza zbiórka na zostananiołem jest otwarta do 10 stycznia. Oficjalnie zakończymy i 
  podsumujemy dziewiątą edycję naszej akcji dzień później.

  Jakie plany na jubileuszową, X edycję imprezy?
  - Wszystko będzie zależne od tego jak długo będą trwać obostrzenia związane z pandemią. Jeśli ich nie będzie to planujemy wrócić na rynek i pod ratuszem zorganizować trzydniową imprezę. Chcielibyśmy, żeby podczas niej wystąpił jakiś znany ogólnopolski zespół muzyczny. Jednym z naszych partnerów medialnych być może zostanie też ogólnopolskie, komercyjne radio. 

  A jakie plany na przyszły rok ma Fundacja Bread of life?
  - Tradycyjnie mamy ich zawsze dużo. Cieszymy się, że kolejnej z naszych podopiecznych Michalince udało się uzbierać pieniądze na leczenie. Kwota ponad miliona złotych pozwoli jej na leczenie w klinice w Nowym Jorku. Kiedy będziemy mieli już zebrany niezbędny komplet medycznych dokumentów Michalinka poleci do USA. Tam zostanie poddana leczeniu najnowocześniejszymi metodami. Jako fundacja działamy też na terenie USA. Będziemy więc jej pomagać również w kwestiach kwaterunkowych i logistycznych oraz będziemy utrzymywali stały kontakt z lekarzami i rodziną.

  Przy okazji wszystkiego najlepszego dla wszystkich na ten nowy, 2021 rok. Niech będzie lepszy od poprzedniego!

   

  Rozmawiał: Piotr Jaworowski

   

  * Patronem medialnym ,,Wigilii na kaliskim rynku'' były portal wkaliszu.pl i dwutygodnik ,,Express Kaliski-wkaliszu.pl''.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.