AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Zostań aniołem i pomóż Kasi!

DATA: 11 stycznia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kasia Wojtysiak uległa poważnemu wypadkowi i zbierane są pieniądze na jej leczenie. Fot. zostananiolem.pl
  Kasia Wojtysiak, pasjonatka koni, instruktorka ośrodka jeździeckiego Stajnia w Chełmcach pod Kaliszem, lekarz weterynarii oraz wykładowca akademicki w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Pomóżmy Kasi!

  Stajnia w Chełmcach - to mały raj na ziemi. Aniołem, który go stworzył jest Kasia Wojtysiak. Ta nietuzinkowa młoda kobieta, która ma dar przyciągania do siebie dobrych ludzi. Potrafi stworzyć taką atmosferę, że z radością spędza się w Stajni każdą wolną chwilę. - Dzięki niej staliśmy się wielką stajenną rodziną. To niezwykła osoba: znakomita lekarz weterynarii, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, cudowna instruktorka, trenerka i utalentowana zawodniczka - mówią przyjaciele i osoby związane z ośrodkiem jeździeckim.

  Wystarczyła jednak chwila, żeby zaburzyć życie Kasi, rodziny i jej przyjaciół. 21 listopada dostawczy bus zjechał na przeciwległy pas i uderzył w samochód Kasi. Po wypadku, ze względu na rozległy, obustronny obrzęk mózgu, liczne obrażenia kości twarzoczaszki oraz poważny uraz oka kobieta przez 3 tygodnie była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

  Obecnie przebywa w szpitalu w Pleszewie na oddziale intensywnej terapii. Czeka ją skomplikowana rekonstrukcja kości twarzoczaszki a następnie długotrwała i intensywna rehabilitacja. - Staramy się, aby po zabiegu chirurgicznym Kasia trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy na Oddział Rehabilitacji. Jest to obecnie najlepsza placówka w Polsce specjalizująca się w neurorehabilitacji (leczeniu pacjentów po urazach czaszkowo-mózgowych, rdzenia kręgowego i udarach - twierdzi rodzina dziewczyny. - Szacowany przez lekarzy okres rehabilitacji to m.in. rok. W tym czasie będzie niezbędna praca wielu specjalistów z różnych dziedzin np.: neurologopedów, psychoterapeutów, fizjoterapeutów, tak aby Kasia wróciła do pełni sprawności. Na ten moment przewidywane koszty rehabilitacji wynoszą 150.000 zł. Niestety, nie dysponujemy taką kwotą. Prosimy wszystkie Anioły o pomoc, jesteśmy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę. Jeśli nie możesz pomóc, udostępnij proszę naszą zbiórkę. Im nas więcej, tym większa szansa na szybki sukces!

  Chcemy, żeby Kasia do nas wróciła taka, jaką była przed wypadkiem - uśmiechnięta, niestrudzona, pełna sił i pomysłów!  - apelują do ludzi dobrego serca najbliżsi Kasi.

  (red)

   

  Pomoc dla Kasi Wojtysiak
  https://www.zostananiolem.pl/campaigns/czekajac-na-powrot-aniola/

  Aukcje, z których cały dochód jest przeznaczony na pomoc Kasi. Grupa na Facebooku: „Pomagam Kasi i to mi pasi” - aukcje,  https://www.facebook.com/groups/3930306613655902/

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.