PIŁKA NOŻNA. KKS gromi w pierwszym sparingu (VIDEO)

DATA: 25 stycznia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS pokonał w pierwszym sparingu Włocłavię aż 6:0. Fot. Michał Sobczak.

Aż sześć goli padło w pierwszym sparingu piłkarzy KKS-u Kalisz.

W weekend na Majkowskim Wembley kaliszanie zmierzyli się z czwartoligową Włocłavią Włocławek. W ekipie “Trójkolorowych”, sztab szkoleniowy dał szansę aż 22 zawodnikom, wystawiając na każdą z połów różną jedenastkę. Na murawie zobaczyliśmy też piłkarzy testowanych.

Wynik, w 8. minucie rywalizacji otworzył Mateusz Żytko, który wykorzystał rzut karny podyktowany dla KKS-u. Na kolejne trafienia musieliśmy czekać do drugiej połowy. Po przerwie, pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany, który wykorzystał dogranie Daniela Kamińskiego. Pięć minut później, rezultat podwyższył Mateusz Majewski - w tej sytuacji asystował zawodnik testowany. W 60. minucie Kamil Sabiłło rajdem wyprzedził rywali, a następnie dobrym strzałem przy słupku, pokonał goalkeepera przyjezdnych. Kakaesiacy, mimo korzystnego wyniku 4:0, nie ustępowali w ataku.

Zamieszanie w polu karnym, po stałym fragmencie gry w 68. minucie, wykorzystał Sabiłło, który ponownie znalazł sposób na pokonanie bramkarza Włocłavii. Ostatnie trafienie w meczu należało do ponownie punktującego Majewskiego, który celnym uderzeniem zakończył centrę Kamińskiego, ustalając rezultat sparingu na 6:0.

Kolejny sparing KKS Kalisz rozegra już w najbliższą środę, 27 stycznia. Rywalem “niebiesko-biało-zielonych” będzie trzecioligowa Unia Janikowo.

KKS Kalisz - Włocłavia Włocławek 6:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Mateusz Żytko 8. min k., 2:0 zawodnik testowany 48. min, 3:0 Mateusz Majewski 53. min, 4:0 Kamil Sabiłło 60. min, 5:0 Kamil Sabiłło 68. min, 6:0 Mateusz Majewski 86. min.

KKS Kalisz (I połowa): Kamil Kosut - Mikołaj Zawistowski, Wiktor Smoliński, Mateusz Żytko, Marcin Radzewicz, Adam Zadka - zawodnik testowany, Jakub Chojnowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Nikodem Zawistowski.

KKS Kalisz (II połowa): Maciej Krakowiak - Kamil Sabiłło, Bartosz Waleńcik, Mateusz Gawlik, zawodnik testowany, Daniel Kamiński - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Andrzej Kaszuba, zawodnik testowany - Mateusz Majewski.

Włocłavia Włocławek: Łukasz Zapala - Bartosz Czyżewski, zawodnik testowany, Tomasz Szablewski, Piotr Szablewski - Kamil Frąckowiak (46. min Alan Bazela), Adam Kujawski, Patryk Wojtylak, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Łukasz Witucki.