PIŁKA NOŻNA. Unia pokonana. Teraz czas na Odrę Opole (video)

DATA: 28 stycznia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS Kalisz pokonał w środowym sparingu Unię Janikowo 3:1. Fot. Michał Sobczak.

Drugie zwycięstwo w zimowym okresie sparingowym odnieśli piłkarze KKS-u Kalisz.

Kaliszanie w środę zmierzyli się z trzecioligową Unię Janikowo. Goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 44. minucie, błąd kaliskiej defensywy wykorzystał zawodnik testowany w ekipie Unii, strzelając bramkę na 1:0 dla ekipy z Janikowa.

Do odrabiania strat “Trójkolorowi” przystąpili po przerwie. Akcję ze skrzydła, w 58. minucie meczu, wykończył Bartłomiej Maćczak. Na 20 minut przed końcem rywalizacji kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Kamil Sabiłło, zdobywając tym samym bramkę na 2:1. Rezultat sparingu ustalił w 88. minucie Mikołaj Zawistowski, który wykorzystał wrzutkę w pole karne. Warto podkreślić, że w trakcie rywalizacji z Unią Janikowo, w niebiesko-biało-zielonych barwach zadebiutował nowy zawodnik Romans Mickevičs.

Już w najbliższą sobotę, drużynę KKS-u Kalisz czeka wyjazdowy test-mecz. O godz. 12:00 kakaesiacy zmierzą się z zespołem Fortuna 1. ligi, Odrą Opole.

KKS Kalisz - Unia Janikowo 3:1 (0:1)
    Bramki: 0:1 zawodnik testowany 44. min, 1:1 Bartłomiej Maćczak 58. min, 2:1 Kamil Sabiłło 70. min, 3:1 Mikołaj Zawistowski 88. min.

KKS Kalisz (I połowa): Kamil Kosut - Romans Mickevičs, Jakub Pawlik, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz, Daniel Kamiński - zawodnik testowany, Michał Borecki, Tomasz Hołota, Nikodem Zawistowski – Mateusz Majewski.

KKS Kalisz (II połowa): zawodnik testowany – Kamil Sabiłło, Bartosz Waleńcik, Mateusz Żytko, Wiktor Smoliński, Mikołaj Zawistowski – Robert Tunkiewicz, Andrzej Kaszuba, Adrian Łuszkiewicz, Jakub Chojnowski – Bartłomiej Maćczak.

Unia Janikowo: Konrad Syldatk - Filip Hartwich, zawodnik testowany (79. min Jakub Losik), Patryk Urbański, Dominik Kowalski (60. min Damian Garstka) – zawodnik testowany (83. min zawodnik testowany), Tomasz Kowalczuk (69. min Ernest Hulisz), Gracjan Goździk (77. min Eryk Marszał), Mateusz Ławniczak, Przemysław Kędziora (71. min Miłosz Dziurzyński) – Adam Konieczny (75. min Mikołaj Jabłkowski).