AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KUCHNIA. Pizza Drwala, Kaliska i inne włoskie smakołyki w Santanie

DATA: 9 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Pizzerii Santana znajdziemy szeroki wybór pizz i sałatek. Fot. materiały promocyjne Pizzerii Santana.

  Pizzeria Santana działa w Kaliszu już prawie 7 lat i cieszy się niezmiennie powodzeniem u Klientów. Serwuje smaczne pizze włoskie, mięsne oraz wegetariańskie.

  Lokal mieści się przy ulicy Ks. Piotrowskiego 4, ale w dobie pandemii, z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem, realizuje tylko zamówienia na wynos z dowozem oraz te zamówione wcześniej i odbierane na miejsu w lokalu. - Mamy szeroki wybór pizz, po które bardzo chętnie sięgają nasi Klienci - mówi Anna Grycz-Grodzińska, właścicielka pizzerii Santana. - Największym powodzeniem cieszą się te mięsne, ale mamy także w menu typowe włoskie pizze oraz te przeznaczone dla wegetarian. Pyszna jest Kaliska pizza, którą nasi Klienci bardzo sobie chwalą. Przygotowywana jest ona z szynką, cebulą, pomidorem oraz ogórkiem konserwowym.

  Zamawiający chętnie sięgają także po Pizzę Drwala, która przygotowywana jest na bazie włoskiego sosu pomidorowego, sera mozzarella, boczku, szynki, pieczarek, cebuli, kurczaka grilowanego i kabanosów oraz pizzę Kebab, w której znajdziemy między innymi: kebab, cebulę i ogórka konserwowanego. W Santanie można zamówić także Prosciutto, która robiona jest na bazie szynki prosciutto czy Prosciutto fungi, w której znajdują się jeszcze dodatkowo pieczarki, cebula i szynka prosciutto. Oprócz tego możemy zamówić Pollo (kurczak grilowany, ananas lub papryka peperoni) lub Fetę, która serwowana jest z łososiem i serem feta. Dla lubiących ostrzejsze potrawy lokal poleca pizzę Diabolo, przygotowywaną na bazie salami piccante, Peperoni (salami piccante, papryka peperoni i oliwki) czy Sycylijską, która serwowana jest z serem pleśniowym Lazur złocisty. Ci, którzy chcą spróbować nieco łagodniejszych smaków mogą zamówić pizzę Farmerską (pieczarki, cebula, kurczak grilowany), Strapazzate, która serwowana jest z boczkiem, cebulą, omletem jajecznym i parmezanem, Dono Del Mare (podawaną z krewetkami) czy Quatro Stagione (z tuńczykiem). 

  W ofercie Santany nie brakuje także bardziej tradycyjnych pizz, jak choćby Serowej, Hawajskiej z ananasem czy Galbani z szynką i pieczarkami. Lokal poleca pyszne sałatki, w tym sałatkę grecką oraz z kurczakiem, Zapiekankę Sant'Ana i napoje. W menu znajdują się też pozycje dla tych, którzy na co dzień nie jedzą mięsa, na czele z pizzą Vegetarian, która podawana jest z pieczarkami, cebulą, oliwkami i rukolą. - Każdy w naszym menu znajdzie coś dla siebie - zapewnia właścicielka Santanty. - Nasze pizze przygotowywane są głównie z włoskich produktów a warzywa zamawiamy u okolicznych producentów. Specjalnie na życzenie naszych Klientów przygotowujemy także pizze z produktów przez nich zaproponowanych. Mamy stałych Klientów, którym bardzo dziękujemy za wsparcie, szczególnie w tych ciężkich dla całej gastronomii czasach. Wśród naszych gości są też zagraniczni Klienci. Pan Tomaš, biznesmen z czeskiej Pragi jak tylko przyjedzie do Kalisza to zawsze zamawia naszą pizzę.

  Pizzeria Santana realizuje obecnie, z uwagi na pandemię, zamówienia tylko na wynos z dowozem. Pizzę można odbierać także bezpośrednio w lokalu przy ul. Ks. Piotrowskiego 4. Lokal realizuje zamówienia przez 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli w godz. 13:00-21:00 (poniedziałek-czwartek) a w weekend do godz. 22:00. - Wszyscy mamy nadzieję, że te obostrzenia niedługo się skończą i będziemy mogli przyjmować gości w naszym lokalu, gdyż stęskniliśmy się za nimi - mówi Anna Grycz-Grodzińska, właścicielka pizzerii Santana. - W imieniu swoim i moich kolegów z branży, bardzo proszę wspierajcie Państwo naszą lokalną, kaliską gastronomię. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, który przypada 9 lutego przygotowaliśmy specjalne promocje. Serdecznie zapraszam do składania zamówień! 

  Zamówienia w Pizzerii Santana realizowane są pod nr tel.530 707 333. Więcej informacji na stronie: www.santanakalisz.pl. lub na FB: 
  www.facebook.com/santanapizzeria

   

  Piotr JAWOROWSKI

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.