AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Rewanż lidera

DATA: 15 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki MKS-u Kalisz przegrały z Developresem 0:3. Fot. Tauron Liga.

  Siatkarki Energi MKS przegrały w niedzielę z Developresem Rzeszów 0:3. Ta porażka nie przekreśla jednak szans na awans kaliskiej drużyny do play-off.

  W pierwszym spotkaniu MKS niespodziewanie wygrał z Developresem 3:1. W weekend rzeszowianki zrewanżowały się jednak kaliskiej ekipie. Początek meczu był bardzo wyrównany. Po skutecznym ataku Moniki Gałkowskiej i autowym zagraniu Aleksandry Rasińskiej w kolejnej wymianie Energa wyszła na prowadzenie 8:7. Gospodynie jednak nie odpuszczały i koniecznie chciały zrehabilitować się po odpadnięciu z Pucharu Polski, gdzie przegrały w tie-breaku z Chemikiem Police kilka dni wcześniej. Czas trenera Antigi przyniósł skutek, bo rzeszowianki wróciły na prowadzenie, ale chwilę później po kolejnym dobrym ataku Gałkowskiej znowu prowadziły kaliszanki 14:13. Gra wyglądała w podobny sposób bardzo długo. 

  Było sporo długich akcji, gdzie oba zespoły potwierdzały dużą determinację, a wynik cały czas wracał do remisu, po nieznacznej przewadze jednej ze stron. Wiceliderki tabeli zdołały przejąć inicjatywę dopiero po asie Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej dającym przewagę 22:21, a pierwszą partię wygrały 25:22.

  Pierwsze piłki w drugiej partii znowu były wyrównane, ale Developres zdołał wypracować przewagę przy stanie 6:4. Chwilę później w polu serwisowym pojawiła się Anna Stencel i dzięki serii świetnych jej zagrywek rzeszowianki powiększyły przewagę. W środkowej części gospodynie kontrolowały grę. Później na zagrywkę wróciła Stencel zagrywając asa. Ewidentnie środkowa Developresu była w świetnej formie jeśli chodzi o serwis pozwalając gospodyniom wygrać również drugiego seta.

  MKS dobrze rozpoczął trzeciego seta, chcąc powalczyć o powrót do meczu. Co prawda to Developres rozpoczął go od prowadzenia 3:1, ale w kolejnych akcjach trzy razy dobrze zaatakowała Gałkowska, dwukrotnie blokiem zatrzymała rywalki Monika Ptak i kaliszanki prowadziły 6:3. Przewaga 2-3 punktów przyjezdnych utrzymywała się przez dłuższy czas. Niestety, przy stanie 15:13 dobrą serię za sprawą swojej kapitan i późniejszej MVP meczu, Jeleny Blagojević zaliczył Developres. Pomimo przewagi gospodyń szczelny blok Emilii Muchy i przytomność na siatce Karoliny Bednarek pozwoliły doprowadzić do remisu 21:21. W końcówce jednak z dobrej strony pokazała się oszczędzana w trakcie meczu Kiera Van Ryk, a do tego kolejnego asa dołożyła Anna Stencel i Developers SkyRes Rzeszów wygrał na własnym parkiecie 3:0 wracając na pozycję lidera tabeli TAURON Ligi. 

  Energa zajmuje obecnie 8 miejsce z 27 punktami. Dziewiąty jest Pałac Bydgoszcz z 23 punktami, który dziś spotka się na wyjeździe z Budowlanymi Łódź. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki. W nich MKS zagra z Legionovią i Radomką. 

  (jav)

   

  Developres SkyRes Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:22, 25:15, 25:22). 

  Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (3), Monika Ptak (6), Karolina Bednarek (3), Zuzanna Szperlak (4), Monika Gałkowska (18), Emilia Mucha (6), Justyna Łysiak (libero) oraz Marta Budnik, Aleksandra Gromadowska (1) i Sylwia Kucharska.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.