AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEATR. Najnowsza premiera dla fanów Tarantino. "Czaszka z Connemary" w Bogusławskim

DATA: 17 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Bożena Remelska zagra sąsiadkę Maryjohnny Rafferty. Fot. materiały promocyjne Teatru im. Bogusławskiego.

  Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu przygotowuje się do pierwszej premiery po pandemicznej przerwie. "Czaszka z Connemary" Martina McDonagha w reż. Judyty Berłowskiej już od piątku 19 lutego na Scenie Kameralnej. 

  W Connemarze ludzie zajmują się nie tylko graniem w bingo, plotkowaniem i piciem bimberku, ale zdarza im się również umierać. Co nieco wie o tym podstarzały Mick - na zlecenie miejscowego księdza co roku rozkopuje stare groby, by na przepełnionym cmentarzu zrobić miejsce dla nowych „lokatorów". Tej jesieni zlecenie okazuje się jednak nieco bardziej problematyczne, gdyż ekshumacji podlegać będzie także grób żony Micka, która w tajemniczych okolicznościach zmarła siedem lat wcześniej. Przez ten czas jej śmierć przerodziła się w lokalną legendę, szeptaną pokątnie przez mieszkańców Connemary.

  „Czaszka z Connemary" to jedna z pierwszych sztuk wybitnego irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha, twórcy nagradzanych filmów "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "Sześciostrzałowiec", „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj". Kaliski Teatr realizował już jedną sztukę autora - "Pana Poduszkę" w hali Runotexu w 2007 roku. Autor charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru po mistrzowsku portretuje groteskowe życie codzienne małej irlandzkiej wioski.

  Spektakl reżyseruje Judyta Berłowska, absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W Kaliszu reżyserowała spektakl "Wojowniczka" w 2017 roku. Scenografię stworzyła Aleksandra Żurawska, muzykę skomponował Dawid Sulej Rudnicki

  Na Scenie Kameralnej zagra czworo aktorów z kaliskiego zespołu. W Micka wciela się Zbigniew Antoniewicz, Bożena Remelska zagra sąsiadkę Maryjohnny Rafferty. Braci Hanlon zagrają Błażej Stencel i Michał Grzybowski.

   

  Bilety na spektakle do końca lutego są wyprzedane. Spektakl powróci do repertuaru wiosną,  jeśli tylko teatry nie zostaną ponownie zamknięte. Aktualny repertuar znajduje się na stronie www.teatr.kalisz.pl/repertuar/kalendarium

  Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru. Teatr informuje, że ze względu na używane w spektaklu słownictwo, przedstawienie polecamy dla widzów od 14 roku życia.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.