AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Kto zagra w play-off? MKS kontra Pałac

DATA: 17 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Przed kaliskimi siatkarkami teraz dwa najważniejsze spotkania rundy zasadniczej. Fot. Tauron Liga.

  Energa MKS Kalisz czy Pałac Bydgoszcz. Kto zagra w play-off Tauron Ligi? To pytanie zadają sobie kibice z obu miast.

  Zgodnie z przewidywaniami o jedno, premiowane awansem do najlepszej ósemki miejsce, rywalizują Energa i Pałac. Na dwie kolejki przed zakonczeniem rundy zasadniczej w lepszej sytuacji znajdują się siatkarki z Kalisza, które zajmują 8 miejsce i mają 27 punktów. Pałac jest dziewiąty i ma jeden punkt mniej od MKS-u. Teoretycznie z najlepszej ósemki mogą jeszcze wypaść zajmująca szóste miejsce Legionovia oraz plasujący się na siódmej pozycji BKS Stal Bielsko-Biała. Obie drużyny mają po 31 punktów. Stal ma jednak jeszcze pojedynek z najsłabszą w tabeli Eneą Piła i praktycznie w ciemno może sobie zapisać za to spotkanie trzy punkty. 

  Inaczej jest z Legionovią, która rozegra jeszcze spotkania z MKS-em Kalisz i Pałacem Bydgoszcz. Teoretycznie więc może przegrać oba mecze, nie zdobywając w nich żadnych punktów. To jednak nie wystarczy MKS-owi i Pałacowi do przegonienia Legonovii w tabeli. Potrzebne są jeszcze zdobyte punkty w innych meczach tych drużyn. Pałac oprócz meczu z Legionovią gra jeszcze z wiceliderem Developresem Rzeszów, a MKS spotka się z Radomką, która obecnie prowadzi w ligowej tabeli. O punkty w tych pojedynkach zespołom z Kalisza i Bydgoszczy będzie więc niezwykle trudno.

  Sporo wyjaśnić może już przedostatnia kolejka Tauron Ligi. Na piątek, 26 lutego zaplanowano dwa bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania. O godz. 17:30 Pałac zagra z Developresem, a o godz. 20:30 MKS zmierzy się z Legionovią (z obu spotkań transmisję przeprowadzi Polsat Sport). Po zakończeniu ostatniego spotkania może więc być już wiadomo czy MKS zagra w tym sezonie w play-off Tauron Ligi. 

  Pierwsze mecze fazy play-off, w których zagrają zespoły z miejsc 1-8, 2-7, 3-6 i 4-5 po rundzie zasadniczej odbędą się w połowie marca. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.