AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Energa MKS SMS Kalisz rozpoczyna Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek

DATA: 19 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek, będące pierwszym wyzwaniem na drodze do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Kaliski zespół zmierzy się z: Energetykiem Poznań, UKS-em Szamotulanin Szamotuły i UKS-em ZSMS Poznań.

  Trzon zespołu juniorek tworzą uczennice VII LO SMS w Kaliszu, w decydujących rundach rozgrywek wojewódzkich i ogólnopolskich wesprą ich również cztery zawodniczki trenujące na co dzień w centralnym SMS-ie w Szczyrku. Dziewczyny zakwalifikowały się do turnieju finałowego mistrzostw województwa dzięki wygraniu grupy eliminacyjnej nr 2 w pierwszym etapie. Okazały się lepsze od zespołów SPS Volley Piła, KS Volley Turek i SPS Volley Piła II. W grupie zdobyły 17 punktów tracąc tylko jednego seta.

   

  Przygotowania do nowego sezonu i sama praca z młodymi zawodniczkami w trakcie jego trwania nie była łatwa. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią wszyscy musieliśmy dostosować wiele elementów naszego życia do nowej rzeczywistości. Podobnie było z treningami grup młodzieżowych, chociaż te wywodzące się z SMS-ów były zakwalifikowane jako sport wyczynowy, co pomagało w organizacji zajęć. Dziewczyny musiały zadowolić się 10 godzinami zajęć tygodniowo, zamiast 16, ale w obecnej sytuacji ważna była w ogóle możliwość regularnego treningu. O przygotowaniach i perspektywie przed turniejem opowiedziała trenerka grup młodzieżowych, Anna Duma-Lalek.

   

  Jest to dla nas ciężki sezon, ponieważ pandemia, która zaistniała nam od wiosny spowolniła trochę i zaburzyła nam cykl treningowy. Nie mogliśmy np. możliwości zorganizowania obozów, które do tej pory regularnie realizowaliśmy. Oczywiście zastąpiliśmy to przygotowaniami wyłącznie na miejscu, ale musieliśmy nasz plan dostosować do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Co do turnieju, myślę, że powinno być dobrze. Będziemy się wszyscy starali, żeby sukces był tak duży jak w poprzednim roku – Mistrzostwo Polski, ale najpierw musimy skupić się na finałach wojewódzkich, a dopiero później kolejnych fazach.

   

  Pierwszy mecz Energa MKS SMS Kalisz rozegra w piątek, 19 lutego o 18:30. Planowana jest transmisja z turnieju, zainteresowanym polecamy śledzenie profili Energa MKS-u Kalisz w mediach społecznościowych i zachęcamy do trzymania kciuki za dziewczyny!

  Plan Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w siatkówce

  Piątek, 19 lutego

  g. 18:30, Energa MKS SMS Kalisz – UKS ZSMS Poznań

   

  Sobota, 20 lutego

  g. 16:30, Energa MKS SMS Kalisz – Enea Energetyk Poznań

   

  Niedziela, 21 lutego

  g. 10:00, Energa MKS SMS Kalisz – UKS Szamotulanin Szamotuły

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.