AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYPOCZYNEK. Gdzie najlepiej jechać na wakacje z dziećmi

DATA: 19 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Wakacyjny wyjazd z dzieckiem wymaga nie tylko odpowiedniej organizacji, ale też specjalnej infrastruktury w miejscu planowanego wypoczynku, dzięki czemu najmłodsi uczestnicy wycieczki nie będą się nudzić. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo zarówno hotelu, jak i jego otoczenia, atrakcje dostosowane do wieku dziecka i – przede wszystkim – dobra pogoda.

  Udany rodzinny wypoczynek to taki, podczas którego wszyscy – niezależnie od wieku – dobrze się bawią. Z tego względu, planując wakacje z dziećmi, warto wybrać jeden z kierunków, które zapewnią mnóstwo atrakcji zarówno najmłodszym, jak i starszym dzieciom, a także ich rodzicom. Sprawdzamy, gdzie warto pojechać na wakacje z dziećmi (informacje w oparciu o dane z portalu www.fostertravel.pl/dla-rodzin-z-dziecmi/) oraz jakie aktualnie obowiązują tam standardy bezpieczeństwa sanitarnego.

   

  Costa Brava (Hiszpania)

  Wakacje w Hiszpanii to gwarancja wspaniałej, słonecznej pogody, dlatego tak chętnie wybieramy ten kierunek. Aktualnie przylot do Hiszpanii wymaga przedstawienia kodu QR, potwierdzającego wypełnienie formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH) oraz negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2, wykonanego najwcześniej na 72h przed przylotem (nie dotyczy dzieci do 6 lat). Należy się liczyć także z kontrolą zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

  Planując letni wyjazd z dziećmi w Hiszpanii warto zdecydować się na odpoczynek na Costa Brava – ten malowniczy rejon, położony w basenie Morza Śródziemnego, zapewnia doskonałą bazę hotelową z licznymi atrakcjami dla dzieci w każdym wieku: baseny i brodziki, mini kluby, zajęcia sportowe i wypożyczalnie sprzętu sportowego, zabawy z polskojęzycznym animatorem. Szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi są np. hotel **** H-TOP Royal Beach w Lloret de Mar czy Tahiti Playa w Santa Suzanna. Dodatkową atrakcją dla młodszych i starszych dzieci są wspaniałe aquaparki (m.in. Aquabrava w Roses z Tropikalną Wyspą i Wyspą Piratów). Trzeba jednak pamiętać, że są to obiekty działające sezonowo.

   

  Kreta (Grecja)

  Ta malownicza grecka wyspa to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków dla rodzin z dziećmi. Oferuje najwięcej atrakcji spośród turystycznych wysp Grecji oraz bardzo rozbudowaną bazę hotelową, obejmującą zarówno spokojne, kameralne miejscowości (z dala od zgiełku największych turystycznych ośrodków – rekomendowane dla rodziców z najmłodszymi dziećmi, np. Panormo, Georgioupolis), jak i najchętniej odwiedzane kurorty, np. Malia, Stalida czy Hersonissos. Niezależnie od lokalizacji bez trudu znajdziemy hotele zapewniające mnóstwo atrakcji dla dzieci: polskojęzyczne animacje, rozbudowane place zabaw, baseny i zjeżdżalnie, a dodatkowo sama Kreta również zapewnia najmłodszym mnóstwo wrażeń – podczas wakacji z dziećmi koniecznie trzeba odwiedzić największe w Europie akwarium CretAquarium, zapierające dech w piersiach laguny w Balos i Elafonissi oraz odbyć rejs statkiem z przeźroczystym dnem.

  Wakacje na Krecie najlepiej planować z wyprzedzeniem i skorzystać z opcji first minute na wyjazdy w okresie wiosenno-letnim. W okresie jesienno-zimowym obowiązują bowiem liczne obostrzenia antycovidowe.

   

  Słoneczny Brzeg (Bułgaria)

  Bułgaria od lat jest bardzo chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, a szczególną popularnością cieszy się kurort w Słonecznym Brzegu, zapewniający mnóstwo komfortowych hoteli o wysokim standardzie (w kurorcie znajduje się ponad 600 obiektów hotelowych). Większość z nich jest dostosowana do potrzeb najmłodszych (baseny, zjeżdżalnie i brodziki, różnorodna kuchnia, polskojęzyczne programy animacyjne, bezpieczne kąpieliska, czynne całą dobę kluby dla dzieci – takie atrakcje zapewnia m.in. Hotel Palma ***+, gdzie za tygodniowy pobyt all inclusive z przelotem dla trzyosobowej rodziny zapłacimy ok. 4200 zł). Poza hotelem w Słonecznym Brzegu również można znaleźć mnóstwo atrakcji dla dzieci w różnym wieku, m.in. bajkowy aquapark Aqua Paradise czy wesołe miasteczko Sunny Beach Luna Park i tor kartingowy Sunny Beach Karting Track. Dodatkową zaletą rodzinnych wakacji w Słonecznym Brzegu jest krótki czas lotu (ok. 2 godzin), dzięki czemu podróż nie będzie zbyt uciążliwa dla najmłodszych.

  Ponadto podróżujących z Polski, posiadających aktualny (wykonany najwcześniej 72h przed przyjazdem) negatywny wynik testu RT-PCR w języku angielskim, nie obowiązuje kwarantanna. Podobnie jest w przypadku powrotu do Polski.

   

  Organizując zagraniczny wypoczynek z dziećmi możemy związane z wyjazdem formalności wziąć na siebie, ale możemy też wykupić zorganizowany ceny, zwłaszcza last minute, potrafią być naprawdę bardzo korzystne.

  (RED)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.