AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Mecz walki w Arenie. Zagłębie zwycięskie

DATA: 22 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W meczu MKS-u z Zagłębiem nie zabrakło wielu zaciętych akcji. Fot. Superliga PGNiG.

  Od porażki jedną bramką rozpoczęli rundę rewanżową w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Energi MKS. 

  Kaliszanie zmierzyli się w sobotę z Zagłębiem Lubin i był to ich pierwszy mecz w drugiej rundzie rozgrywek. Wynik otworzył Kamil Netz, ale w kolejnej akcji wyrównał Maciej Pilitowski a chwilę później po dwóch bramkach Krzysztofa Misiejuka to Energa wyszła na prowadzenie 3:1. W kolejnych minutach odwrócił się jednak przebieg meczu. W 11 minucie goście prowadzili 9:4, a o czas poprosił trener MKS-u Tomasz Strząbała. Kaliszanie skorzystali z przerwy i w 14 minucie po czterech bramkach z rzędu zmniejszyli stratę do jednej bramki. Kolejną bramkę zdobył Misiejuk, trafienie dołożył Piotr Krępa i na przerwę gospodarze schodzli prowadząc 16:15.

  W drugiej połowie mecz był wyrówany, a końcówka była pełna emocji. W ostatnich minutach to goście objęli jednobramkowe prowadzenie, a bramkę na wagę zwycięstwa z karnego zdobył Roman Chychykało, drugi najskuteczniejszy strzelec PGNiG Superligi. Kaliszanie mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale w ostatnich sekundach akcję zmarnował Robert Kamyszek.

  Po tej porażce MKS spadł na szóste miejsce w tabeli Superligi. Kolejne spotkanie kaliszanie rozegrają już w najbliższy czwartek. Wówczas to zmierzą się u siebie z Wybrzeżem Gdańsk, które zajmuje 11 miejsce w tabeli Superligi. 

  (nel)

   

  Energa MKS Kalisz - MKS Zagłębie Lubin 27:28

  Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Kamil Adamski 7, Piotr Krępa 6, Robert Kamyszek 4, Krzysztof Misiejuk 3, Kacper Adamski 2, Maciej Pilitowski 2, Konrad Pilitowski 1, Marek Szpera 1, Mateusz Góralski 1, Mateusz Kus, Michał Drej, Stanisław Makowiejew.

  MKS Zagłębie Lubin: Marcin Schodowski, Marek Bartosik, Patryk Wiącek - Jakub Bogacz 5, Roman Chychykalo 5, Jakub Moryń 4, Marek Marciniak 4, Kamil Netz 3, Mikołaj Kupiec 2, Krzysztof Pawlaczyk 1, Marcel Sroczyk 1, Stanisław Gębala 1, Tomasz Pietruszko 1, Wojciech Hajnos 1, Jakub Adamski, Michał Stankiewicz.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.