PIŁKA RĘCZNA. Mecz walki w Arenie. Zagłębie zwycięskie

DATA: 22 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W meczu MKS-u z Zagłębiem nie zabrakło wielu zaciętych akcji. Fot. Superliga PGNiG.

Od porażki jedną bramką rozpoczęli rundę rewanżową w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Energi MKS.

Kaliszanie zmierzyli się w sobotę z Zagłębiem Lubin i był to ich pierwszy mecz w drugiej rundzie rozgrywek. Wynik otworzył Kamil Netz, ale w kolejnej akcji wyrównał Maciej Pilitowski a chwilę później po dwóch bramkach Krzysztofa Misiejuka to Energa wyszła na prowadzenie 3:1. W kolejnych minutach odwrócił się jednak przebieg meczu. W 11 minucie goście prowadzili 9:4, a o czas poprosił trener MKS-u Tomasz Strząbała. Kaliszanie skorzystali z przerwy i w 14 minucie po czterech bramkach z rzędu zmniejszyli stratę do jednej bramki. Kolejną bramkę zdobył Misiejuk, trafienie dołożył Piotr Krępa i na przerwę gospodarze schodzli prowadząc 16:15.

W drugiej połowie mecz był wyrówany, a końcówka była pełna emocji. W ostatnich minutach to goście objęli jednobramkowe prowadzenie, a bramkę na wagę zwycięstwa z karnego zdobył Roman Chychykało, drugi najskuteczniejszy strzelec PGNiG Superligi. Kaliszanie mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale w ostatnich sekundach akcję zmarnował Robert Kamyszek.

Po tej porażce MKS spadł na szóste miejsce w tabeli Superligi. Kolejne spotkanie kaliszanie rozegrają już w najbliższy czwartek. Wówczas to zmierzą się u siebie z Wybrzeżem Gdańsk, które zajmuje 11 miejsce w tabeli Superligi.