AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PODRÓŻE. Nie żyje Aleksander Doba

DATA: 23 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Aleksander Doba, fot. arch.

  Polski kajakarz i podróżnik odznaczony w plebiscycie "National Geographic" tytułem "Podróżnika Roku 2015" w Kaliszu był w 2016 roku, wtedy rozmawialiśmy o jego pasjach, planach i marzeniach.

  - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba - napisała rodzina podróżnika na jednym z portali społecznościowych. - Zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro, spełniając swoje marzenia.

   

  Aleksander Doba (1946-2021) był pierwszym człowiekiem, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Swoją podróż rozpoczął w Afryce i dopłynął do Ameryki Południowej. Opłynął też kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał.

   

  Miał wiele ekstremalnych pasji, wśród nich szybowce, spadochrony, żeglarstwo, czy właśnie kajakarstwo. W 2016 roku gościł w Kaliszu na zaproszenie Stowarzyszenia Polacy Dookoła Świata i wtedy znalazł czas, żeby opowiedzieć nam o swoich pasjach, pomyśle przepłynięcia Atlantyku i o tym, żeby nie bać się marzeń - TUTAJ przeczytasz ten wywiad.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.