PIŁKA RĘCZNA. Ograli Wybrzeże w Arenie

DATA: 26 lutego 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze ręczni MKS-u pokonali Wybrzeże w Arenie. Fot. MKS Kalisz.

Pierwsze zwycięstwo w tym roku odnieśli piłkarze ręczni MKS-u Kalisz.

Kaliszanie w czwartek zmierzyli się w Arenie z Wybrzeżem Gdańsk. Gospodarze świetnie weszli w ten mecz i po 10 minutach prowadzili 7:1. Do przerwy MKS prowadził 14:10, ale po zmianie stron gdańszczanie zaczęli odrabiać straty. Było 16:13 dla MKS-u, ale potem kaliszanie znów odskoczyli rywalom na siedem bramek. Ostatecznie MKS wygrał to spotkanie 30:23.

Najskuteczniejszy w kaliskiej ekipie był skrzydłowy Mateusz Góralski, zdobywca 7 bramek. Po tym zwycięstwie MKS awansował na piąte miejsce w tabeli Superligi. - Od samego początku była duża koncentracja, rewelacyjnie zagraliśmy w obronie i zwłaszcza na otwarcie łatwo zdobywaliśmy bramki. Potem już kontrolowaliśmy to spotkanie. Na pewno kluczem do zwycięstwa była koncentracja i duża pewność siebie - powiedział po meczu Łukasz Zakreta, bramkarz Energi MKS-u Kalisz.