PŁYWANIE. Medale Bartosza w Grand Prix

DATA: 2 marca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Bartosz Piszczorowicz pokazał się po raz kolejny z dobrej strony na zawodach pływackich. Fot. Iza Piszczorowicz.

Dwa złote i jeden srebrny medal zdobył Bartosz Piszczorowicz w silnie obsadzonych zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kaliski pływak został najlepszym kraulistą zawodów, a w klasyfikacji ogólnej za trzy najlepsze starty zajął drugie miejsce.

Tym razem zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski odbyły się na basenie o wymiarach olimpijskich (50m). Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechało blisko 950 zawodników z kraju i zza granicy. Na listach startowych znalazło się wiele ciekawych postaci polskiego pływania, ponieważ były to pierwsze zawody w tym roku, podczas których można było powalczyć o minima kwalifikacyjne do IO Tokio 2021.

Bartosz Piszczorowicz wychowanek KKS Kalisz obecnie pływak G-8 Bielany uzyskał solidne wyniki w stylu dowolnym, zdobywając dwa złote medale na 50 i 100 m oraz srebrny na 200 m. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się już za miesiąc w Lublinie.