AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Nordic walking z ,,Pod Lasem''. Przy okazji sprzątają las

DATA: 19 marca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Członkowie stowarzyszenia ,,Pod lasem'' podczas nordic walking. Fot. kalisz.pl

  Na nordic walking zaprasza grupa seniorów ze stowarzyszenia "Pod Lasem".

  Celem działania stowarzyszenia jest edukacja zdrowotna oraz działalność charytatywna i wolontariat. Założycielką stowarzyszenia jest Teresa Maciejewska. Stowarzyszenia zrzesza obecnie 42 osoby. Seniorzy z osiedla Winiary działają w stowarzyszeniu od trzech lat. Wspólnie spędzają czas, podnoszą swoją sprawność fizyczną, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, integrują się z młodszym pokoleniem.

  Obecnie, w czasie epidemii, najczęściej spotykają się na wspólnych spacerach w Lesie Winiarskim, podczas których poznają również faunę i florę. Wiedzą dzieli się z nimi Beata Kątna z Nadleśnictwa Kalisz.

  Poza tym aktywni seniorzy przynajmniej raz w tygodniu sprzątają las. W zorganizowanym przez seniorów nordic walking uczestniczył wiceprezydent Mateusz Podsadny. - Dbają państwo nie tylko o kondycję fizyczną, ale i lepsze samopoczucie w czasie społecznej izolacji, a przy tym sprzątają las. Mimo pandemii znaleźli państwo sposób na wspólną aktywność. To najlepszy przykład dla kaliskich seniorów - powiedział wiceprezydent Mateusz Podsadny.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.