AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Energa na 7 miejscu w Tauron Lidze

DATA: 31 marca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na 7 miejscu zakończyły rozgrywki siatkarki Energi MKS. Fot. Tauron Liga.
  Na 7 miejscu zakończyły rywalizację w Tauron Lidze siatkarki Energi MKS Kalisz. 

  Kaliszanki w dwumeczu o 7 miejsce zmierzyły się z Legionovią Legionowo. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w piątek w Arenie MKS wygrały 3:0 (25:18, 25:13, 28:26). W rewanżu, który odbył się w hali w Legionowie również lepsze okazały się podopieczne trenera Jacka Pasińskiego. Pierwszego seta kaliszanki wygrały 25:17. W drugim Legionovia triumfowała 25:22, a w trzecim 25:17. Kolejne dwa sety to jednak zwycięstwo kaliskiego zespołu, który triumfował w nich do 15, a w tie-breaku 15:11.

  To oznacza, że Energa MKS kończy sezon 2020/21 na siódym miejscu w Tauron Lidze. Legionovia jest ósma. O piąte miejsce rywalizują Stal Bielsko-Biała z Budowlanymi Łódź, a o 9 miejsce Volley Wrocław z Pałacem Bydgoszcz. Niespodzianek nie zabrakło w pierwszych, półfinałowych spotkaniach Tauron Ligi. Developres przegrał z ŁKS-em Łódź 0:3, a Radomka z Chemikiem Police również 0:3.

  (jav)

  DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Diana Dąbrowska, Paulina Majkowska, Olivia Różański, Shelly Stafford, Daria Szczyrba, Maja Szymańska - Klaudia Kulig (libero) - Alicja Grabka, Izabela Lemańczyk (libero), Jessica Rivero Marin,  Marta Matejko.

  Energa MKS Kalisz: Karolina Bednarek, Sylwia Kucharska, Emilia Mucha, Monika Ptak, Julia Szczurowska, Zuzanna Szperlak - Justyna Łysiak (libero) - Oliwia Bałuk, Marta Budnik, Monika Gałkowska, Aleksandra Gromadowska, Ewelina Polak.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.