AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SPORT. Blisko 300 chętnych na majowy bieg z przeszkodami Formoza Challenge w Lesie Winiarskim

DATA: 7 kwietnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Cykl biegów Formoza Challenge rozpocznie się w Kaliszu 16 maja. W imprezie może wziąć udział każdy – organizatorzy przygotowali zróżnicowane poziomy trudności od podstawowego, po format Ultra (bieg z plecakiem i atrapą karabinu). 

  Hasłem imprezy jest „Nigdy nie zostawiamy swoich!”, co oznacza możliwość wspierania się zawodników na trasie i wspólne pokonywanie przeszkód. Warto spróbować!
  Zapisy prowadzone są na stronie www.formozachallenge.com

  Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, kto chce się zmierzyć z torem zaprojektowanym i przygotowanym przez morskich komandosów z Gdyni. Organizatorzy zapraszają wszystkich - przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. Formoza Challenge w Kaliszu to ponad 50 zróżnicowanych przeszkód od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania na równoważniach czy linach kończąc. Wszystkie przeszkody Formoza Challlenge można sprawdzić tutaj: https://bit.ly/3bid5R0

  - Formoza Challenge to zupełnie nowa propozycja wśród imprez sportowych organizowanych w Kaliszu. Zapraszam do udziału wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości – zachęca Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. – Żeby udowodnić, że Formoza Challenge jest dla każdego, wspólnie z wiceprezydentami: Grzegorzem Kulawinkiem i Mateuszem Podsadnym wystartujemy w drużynie prezydenckiej. Dołączy do nas zwycięzca licytacji WOŚP. Wydarzenie będzie też okazją do zaprezentowania kaliszanom elitarnej morskiej jednostki, wymienianej przy akcjach wojsk specjalnych obok GROM-u, NIL-a, czy AGAT-u. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje militarne, na które my, jako zawodnicy, również czekamy – dodaje Kinastowski.

  - Imprezy Formozy to okazja do zapoznania się ze sprzętem używanym przez operatorów, czy porozmawiania na stoisku promocyjnym z wojskowymi. Rekrutacja do jednostki jest otwarta cały rok. To także impreza na której startują najmłodsi – format Kids zakłada możliwość startu już od 4 roku życia. Formoza Challenge jest imprezą mającą dać endorfiny każdemu, nie tylko wyjadaczom biegania, ale także osobom, które chcą spróbować biegu z przeszkodami po raz pierwszy. Każdą przeszkodę można wykupić przysiadami czy pompkami, nie ma przymusu pokonania wszystkiego – chodzi głównie o pomaganie sobie na trasie. „Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach – podkreśla Szymon Sobczak, dyrektor biegu. Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Kalisza, a mieszkańcy i przyjezdni goście będą mieli możliwość spędzenia czasu w duchu rywalizacji sportowej” – dodaje.


  Formoza Challenge w Kaliszu odbędzie się po raz pierwszy, pomimo, że bieg ma już 6-letnią historię i jest rozgrywany w Obornikach pod Poznaniem, Ustce i Gdyni. Organizatorzy szykują imprezę w oparciu o doświadczenia z sezonu 2020, kiedy imprezy odbywały się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

  Zapisy TUTAJ: www.formozachallenge.com
  Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
  Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
  Przeszkody: ponad 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Poza tym: strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.