AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Z MKS-u do kadry

DATA: 8 kwietnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Trzy zawodniczki Energi MKS dostały powołanie do kadry narodowej. Grafika: MKS Kalisz.
  Trzy zawodniczki Energa MKS-u Kalisz zostały powołane na zgrupowanie reprezentacji Polski.

  Trener Jacek Nawrocki na zgrupowanie do Szczyrku powołał rozgrywającą Ewelinę Polak, libero Justynę Łysiak i grającą w zespole juniorskim przyjmująca Martynę Czyrniańską. W sztabie szkoleniowym reprezentacji znalazł się również trener kaliskich siatkarek - Jacek Pasiński.

  W trakcie sezonu, który Energa MKS zakończył na 7 miejscu, libero Justyna Łysiak była dwukrotnie nagradzana statuetką MVP, a w meczu z Legionovią zanotowała aż 95% pozytywnego przyjęcia. Jednocześnie w rankingu za cały sezon zajęła drugie miejsce w TAURON Lidze ze średnim wynikiem na poziomie prawie 64%. Rozgrywająca i kapitan kaliskiego zespołu, Ewelina Polak, w kończącym sezonie raz otrzymała statuetkę MVP, z kolei Martyna Czyrniańska to jedna z najbardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia. W obecnym sezonie wraz z juniorkami Energa MKS SMS Kalisz awansowała do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski pozostając w grze o obronę zeszłorocznego złotego medalu.

  Przed reprezentacją rozgrywki Ligi Narodów i wrześniowe Mistrzostwa Europy. Kadra rozpocznie przygotowania w Centralnym Ośrodku Sportu ˗ Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku 14 kwietnia. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.