AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZDROWIE. Punkt Szczepień Powszechnych w Akademii Kaliskiej

DATA: 15 kwietnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej wiceprezydent Kalisza Mateusz Podsadny, dyr. administracyjny Akademii Kaliskiej Łukasz Mikołajczyk i rektor prof. Andrzej Wojtyła. Fot. kalisz.pl

  Miasto przy współpracy z Akademią Kaliską organizuje Punkt Szczepień Powszechnych w obiekcie uczelni przy ul. Nowy Świat.

  Decyzją wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w mieście powstanie tylko jeden punkt szczepień. Rejestracja telefoniczna zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. Szczepienia przeciw Covid-19 rozpoczną się w maju. Będą wykonywane od poniedziałku do piątku. - Dziennie ma zostać zaszczepionych nawet 500 osób. Oznacza to, że w ciągu kilkunastu tygodni wszyscy chętni kaliszanie otrzymają szczepionkę. Przy organizacji punktu bardzo ważne jest, by szczepienie przebiegało sprawnie i bezpiecznie - z zachowaniem wszelkich procedur i tak, by jak najlepiej wykorzystać szczepionki, które trafią do Kalisza - podkreśla prezydent Krystian Kinastowski.

  W punkcie pracować będą cztery zespoły szczepiące. Obecni będą: lekarz, ratownik medyczny oraz pielęgniarki. W organizację zaangażują się wolontariusze - studenci kierunków medycznych Akademii Kaliskiej. Podmiotem leczniczym, który odpowiada za przeprowadzanie szczepień, jest kaliska spółka KIDSCLINIC s.c.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.