AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Sztuka w hotelowym lobby Hampton by Hilton Kalisz

DATA: 19 kwietnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  15 kwietnia rozpoczęło się Kaliskie Biennale Sztuki „ „A-Kumulacje 2021”. Prace artystów będzie można oglądać m.in. w lobby hotelu Hampton by Hilton Kalisz.

  Kaliskie Biennale Sztuki „A-Kumulacje” to trzecia edycja konkursu dla artystów związanych z Kaliszem. Od 15 kwietnia do 22 maja na terenie Kalisza będzie można stanąć oko w oko z różnorodnymi przejawami aktywności artystycznej szerokiego grona twórców. Wystawy konkursowe pojawią się w dwóch sąsiadujących miejscach – Galerii Sztuki im. Jana Tarasina przy pl. św. Józefa 5 oraz w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza przy ul. Kolegialnej 4. W obu przestrzeniach zaprezentowanych zostanie łącznie 48 prac.

   

  Koncepcja kuratorska trzeciej edycji „A-Kumulacji” została powierzona Kindze Popieli, młodej artystce sztuk wizualnych, która jest absolwentką Liceum Plastycznego w Kaliszu oraz Wydziału Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
  Oprócz konkursu kuratorzy zaplanowali dodatkowe możliwości spotkania ze sztuką. Jedną z przestrzeni wystawowych „A-Kumulacji” będzie m.in. przeszklone lobby hotelu Hampton by Hilton Kalisz. Pojawią się w nim prace Kingi Nowak, która tworzy obrazy, obiekty, formy z metalu oraz instalacje w przestrzeni publicznej. Artystka studiowała w paryskiej École Nationale Supérieure des Beaux-Arts, a w 2014 roku jej obrazy znalazły się w publikacji „100 Painters of Tomorrow”. Wykłada na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

  - Bardzo się cieszę, że lobby naszego hotelu zostało wybrane jako miejsce wystawy prac tak ciekawej artystki. Drzwi Hampton by Hilton Kalisz są zawsze otwarte na kaliszan. To przestrzeń przyjazna, tętniąca życiem, pełna intrygujących projektów. Skorzystajmy z tej fantastycznej okazji i spotkajmy się w niej ze sztuką - mówi Grzegorz Włodarczyk, dyrektor generalny Hampton by Hilton Kalisz.

  Organizatorem „A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki” jest Galeria Sztuki im Jana Tarasina we współpracy z Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej oraz Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Krystiana Kinastowskiego Prezydenta Miasta Kalisza.

   

   

   

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.