AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Szlakiem zabytkowych kościołów

DATA: 1 czerwca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy rajdu na trasie przed jednym z zabytkowych kościołów. Fot. Krzysztof Wydra.

  W niedzielę grupa pasjonatów turystyki rowerowej przemierzała Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Cykliści zwiedzili trzy kościoły drewniane: Kościół pw. Św. Wojciecha na Zawodziu, Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich oraz Kościół filialny pw. Świętej Trójcy w Kamiennej i przejechali trasę liczącą łącznie ok. 80 kilometrów. 

  Drewnianych świątyń w powiecie kaliskim jest 15, przyjmując do tego grona dwa spoza granic powiatu kaliskiego kościół w Kamiennej (teren powiatu sieradzkiego, ale należący do parafii w Iwanowicach) i kościół znajdujący się na kaliskim Zawodziu. Rajd rozpoczął się o godz. 9:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu, ponad 40 rowerzystów na czele ze Starosta Kaliskim Krzysztofem Nosalem, wyruszyła na rajd, poprowadzony przez Krzysztofa Wydrę - członka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego „Cyklista” Kalisz.

  Pierwszy na trasie znalazł się kościół św. Wojciecha na Zawodziu, dalej trasa rowerowa prowadziła obok Prosny, do osiedla Piwonice i dalej przez Lis, Borek, Stobno, Józefów do kościółka pw. św. Bartłomieja w Godzieszach Wielkich. Stamtąd przez Skrzatki, Zajączki i Iwanowice do kościoła w Kamiennej, ostatniego na trasie rajdu. Trasa powrotna biegła przez Iwanowice, Korzekwin, Kuczewola, Porwity, Chełmce. Ostateczne zakończenie rajdu odbyło się na parkingu przed tamą zbiornika Szałe.

  Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki promocyjne Powiatu Kaliskiego. Pogoda z licznymi niespodziankami - wiatrem, deszczem, słońcem mimo wszystko dopisała uczestnikom V Rajdu, którzy mogli delektować się urokami powiatu kaliskiego.

  Słowa podziękowania uczestnicy rajdu kierują do Krzysztofa Wydry członka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego „Cyklista” Kalisz, który całą trasę zaplanował, bezpiecznie poprowadził a dodatkowo wykonał zdjęcia.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.