AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Aquapark zaprasza na letnie baseny

DATA: 7 czerwca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na letnie baseny zaprasza Aquapark. Fot. Park Wodny Kalisz.

  Zjeżdżalnie przetestowane, służby ratownicze w gotowości, wysoka jakość wody potwierdzona. Czas zaczynać bezpieczne lato z Aquaparkiem! Baseny wewnątrz funkcjonują już od 29 maja a od 8 czerwca zapraszamy na letnie baseny zewnętrzne. W tym roku kolejek nie będzie, bilety na baseny zewnętrzne można zakupić w biletomacie.

   

  Aby usprawnić obsługę Gości Aquaparku, Spółka zmodernizowała Elektroniczny System Obsługi Klienta. W obiekcie zainstalowany został również biletomat, w którym można założyć konto Klienta, doładować karnet a co najważniejsze latem, zakupić bilety na baseny zewnętrzne. 

  W Kaliskim Parku Wodnym zakończyły się prace przygotowawcze basenów i terenów zewnętrznych. Podczas kilku tygodni intensywnych prac oczyszczono niecki basenów, uruchomiono filtry uzdatniające wodę oraz pompy atrakcji. Wszystkie urządzenia zostały przetestowane i działają bez zarzutów. Zjeżdżalnie zostały sprawdzone przez testerów z serwisu i są już gotowe do wodnej przygody. Woda w nieckach basenowych została wnikliwie przebadana przez akredytowane laboratorium, wyniki potwierdziły wysoką jakość wody w kąpielisku. Przygotowując się do sezonu letniego zmodernizowane zostały wymienniki ciepła, które zamontowano na urządzeniach zewnętrznej Stacji Uzdatniania Wody.

  Aż do końca roku szkolnego (do 25 czerwca) baseny zewnętrzne czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 14:30-19:30 a w weekendy od 9:30 do 19:30. Po 25 czerwca baseny letnie każdego dnia będą dostępne od godz. 9:30 do 19:30.

  Bilety na cały dzień będą kosztować: od poniedziałku do piątku 24 zł (normalny) i 19 zł (ulgowy) a w weekendy 26 zł (normalny) i 21zł (ulgowy). W tym roku również będą funkcjonowały bilety popołudniowe, które będą w cenie: od poniedziałku do piątku 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) a w weekendy 22 zł (normalny) i 17 zł (ulgowy).

  Rozpoczyna się kolejny sezon z Aquaparkiem w dobie pandemii i wszystkie reguły, zalecenia i polecenia obsługi Aquaparku mają na celu zapewnienie bezpiecznego korzystania z wypoczynku na basenach. - Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa użytkownikom basenów, ale bez ich aktywnej pomocy i zaangażowania w przestrzeganiu zasad bezpiecznego wypoczynku w wodzie nie możemy w pełni realizować tego zadania. Dlatego apelujemy o rozwagę, wyobraźnię i odpowiedzialność; przestrzeganie regulaminu i instrukcji, gdyż największe zagrożenie stanowią osoby, które nie dostosowują się do obowiązujących zasad i zagrażają nie tylko sobie, ale także innym użytkownikom wodnych atrakcji - apeluje Michał Jackowski, prezes spółki.

  W dobie pandemii utrzymanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i troska o dezynfekcję to kluczowe metody profilaktyki zakażeń koronawirusem. A dla branży basenowej utrzymywanie najwyższego reżimu higienicznego jest normą. Kaliski Aquapark należy do grupy obiektów chrakteryzujących się szczególnym reżimem higienicznym, które znajdują się pod ścisłym nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Stosowane do dezynfekcji środki chemiczne zarówno wody jak i powierzchni płaskich są środkami wirusobójczymi. Woda w nieckach basenowych jest poddawana zróżnicowanym procesom dezynfekcyjnym.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.