AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WAKACJE. Stowarzyszenie Kalisz XXI zaprasza na kolonie z dofinansowaniem

DATA: 9 czerwca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Stowarzyszenie KALISZ XXI, które już po raz kolejny organizuje wypoczynek zaprasza dzieci płatników KRUS do skorzystania z dofinansowania, które pozyskało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. 

  W tym roku kolonie będą się odbywały zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego w związku z epidemią COVID 19, czyli będziemy posiadali płyny dezynfekujące i maseczki. Przestrzegając zasad GIS-u jestem przekonana, że tak jak w poprzednich latach, będziemy się dobrze bawić, co oczywiście jest zależne także od pogody – zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynator kolonii.

  Pomimo, iż takie dofinansowanie przysługuje dzieciom osób ubezpieczonych w KRUS-ie już od kilkunastu lat, to wiele rodzin nie wie o takiej możliwości. Stowarzyszenie KALISZ XXI aplikuje o  pieniądze każdego roku i zazwyczaj udaje się je mu pozyskać.

  W tym roku uczestnicy kolonii w Łukęcinie wybiorą się do Wolińskiego Parku Narodowego, zwiedzą Kamień Pomorski, Pobierowo, Trzęsacz i Świnoujście. Mieszkając w Łukęcinie będą mieli 300 metrów do bałtyckiej plaży. W Darłówku koloniści, prócz zabaw na plaży i morskich kąpieli, zwiedzą zamek książąt pomorskich w Darłowie i zabytki Kołobrzegu.

  Kolonie to przede wszystkim wypoczynek, ale także edukacja przyrodnicza i historyczna, w formie która jest przyswajalna i przyjemna dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że w tym roku dopisze nam słoneczna pogoda, co pozwoli na korzystanie z pięknej plaży w Łukęcinie i szlaków Wolińskiego Parku Narodowego. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszam – zapewnia Lasiecka – Stodolna.

  Bliższych informacji na temat wypoczynku można uzyskać pod numerem telefonu 607 171 532.

   

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.