AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Martel na piątkę. Fundacyjna biblioteczka trafiła do Leszna

DATA: 10 czerwca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Przedstawiciele Fundacji Martela wraz z personelem medycznym szpitala w Lesznie. Fot. Fundacja Martel.

  Wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka otrzymali mali pacjenci Szpitala Zespolonego w Lesznie. Na Oddział Pediatryczny trafiła charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca od kaliskiej fundacji MARTEL. To już piąta placówka medyczna w Polsce, gdzie zrealizowany został ten cenny społecznie projekt, a opiekunem bibliotecznego serca zostało Stowarzyszenie PL18.

  Sztandarowy projekt fundacji MARTEL rozwija skrzydła. Od początku roku, a więc od momentu kiedy jego realizacja weszła w życie, nie ma miesiąca, by na szpitalny oddział pediatryczny nie trafiła kolejna charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca. Ta w szpitalu w Lesznie jest już piątą, po Kaliszu (2 biblioteczki), Żorach i Sieradzu. - Bardzo się cieszę, że kolejna odsłona naszego projektu miała miejsce w tak szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka. Radość i uśmiech najmłodszych jest najpiękniejszą rzeczą na świecie, a jeśli jest to uśmiech dziecka dotkniętego chorobą satysfakcja jest podwójna - podkreśla Stanisław Adam Jędrysiak, prezes zarządu Fundacji MARTEL, a zarazem właściciel wydawnictwa o tej samej nazwie. - Przekazywane przez nas biblioteczki są wypełnione książkowymi podarunkami i trafiają one na oddziały pediatryczne szpitali w całej Polsce. Chcemy, by przekazane pozycje wydawnicze zawsze kojarzyły się z dobrem. Nasze biblioteczne serce ma to dobro symbolizować - dodaje szef MARTELA.

  Cieszy też fakt, że biblioteczny projekt MARTELA zyskuje coraz szersze grono zwolenników, nie tylko wśród podmiotów prywatnych, ale też w kręgach społecznych: w gronie różnego rodzaju organizacji, stowarzyszeń i lokalnych samorządów. 

  Biblioteczkę dla leszczyńskiego szpitala udało się przekazać dzięki wsparciu Stowarzyszenia PL18 oraz Prezydenta Miasta. Warto przypomnieć, że biblioteczki MARTELA, to wyjątkowy projekt. Nie są to takie tradycyjne wypożyczalnie, lecz miejsca, z których dziecko, może zabrać książeczkę, czy kolorowankę i cieszyć się nią zarówno w szpitalu, jak i później, po powrocie do domu. W ten sposób fundacja chce realizować jeden ze swoich podstawowych celów: przywracać wśród najmłodszych modę na czytanie książek. Projekt dotyczący biblioteczek jest o tyle cenny społecznie, że jego adresatami są dzieci, które z różnych przyczyn, muszą spędzić jakiś czas w szpitalu, a to przecież dla nikogo nie jest miłym doświadczeniem. Skoro więc można w jakiś sposób poprawić im samopoczucie, w tym przypadku proponując lekturę ciekawej i ładnie wydanej książki, która w dodatku staje się ich własnością, to warto to robić.

  Dokąd trafi kolejna martelowska biblioteczka? Fundacja czeka na kontakt zarówno ze strony oddziałów pediatrycznych, jak i Przyjaciół Fundacji, którzy chcieliby pomóc w realizacji tej cennej społecznie inicjatywy.

  Karina Zachara, specjalistka ds. PR

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.