AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Premier Morawiecki w Kaliszu

DATA: 14 lipca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Premier Mateusz Morawiecki gościł dziś w Kaliszu, gdzie wziął udział w Pikniku Rodzinym, spotkał się z samorządowcami i odwiedził Akademię Kaliską.

  Prezes Rady Ministrów był dziś gościem Rodzinnego Pikniku Międzypokoleniowego. Impreza, którą zorganozowano w Parku Miejskim, promowała projekt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym. To nowe świadczenie prorodzinne - 12 tys. złotych na drugie i kolejne dziecko w wieku od roku do trzech lat. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2022 roku. 

   - Dzieci są przyszłością narodu. Niezależnie od poglądów i opcji politycznej, każdy zgodzi się z takim twierdzeniem. Dlatego dwa miesiące temu zapowiedzieliśmy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To dodatkowe 500 złotych od 13 do 36 miesiąca życia po to, żeby panie, kobiety, matki, mamy mogły łatwiej łączyć życie zawodowe i życie rodzinne - mówił Mateusz Morawiecki.

  Jego wystąpienie zakłóciła kilkunastoosobowa grupa, skandująca hasła "Pinokio", "Kłamca", "Polski Wał" czy "PiS out". Wśród przeciwników rządów PiS pojawili się również tzw. antyszczepionkowcy.

  Mateusz Morawiecki spotkał się z prezydentem Krystianem Kinastowskim i kaliskimi samorządowcami. Na spotkaniu powiedział m.in. że obwodnica Kalisza jest inwestycją niezbędną dla naszego regionu.

  Prezes Rady Ministrów odwiedził również Akademię Kaliską, obejrzał m.in. Centrum Doskonałości Kół Zębatych.

  (red)

   

   

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.